Park Miniatur Latarni Morskich

Latarnia morska - obowiązkowy i właściwie już naturalny element krajobrazu na wybrzeżu. Na żywo oczywiście wywierają największe wrażenie, jednak tylko ustawione jedna obok drugiej miniatury pozwalają szybko obejrzeć i porównać wiele budowli.

W niechorskim parku modele latarni wykonano w dziesięciokrotnym pomniejszeniu. Każdy z nich jest pełen drobnych detali, a spacer z przewodnikiem umożliwia poznanie szeregu historycznych ciekawostek, związanych z oryginałami poszczególnych konstrukcji. Są tutaj wszystkie polskie latarnie - również te stojące przy polarnych stacjach badawczych naszych naukowców.

Wieże ułatwiające nawigację marynarzom to nie jedyne obiekty. W Niechorzu można obejrzeć także model ORP Orzeł, odtworzony kołobrzeski ratusz, replikę armaty na Helu, prawdziwej wielkości rekonstrukcję średniowiecznej blizy (kaszubska “latarnia dźwigowa”) czy miniaturową wersję Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Co jakiś czas w parku pojawiają się nowe modele.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

  • bilety normalne - 21 zł
  • bilety ulgowe - 17-19 zł
  • bilety rodzinne (dwójka dorosłych z dziećmi) - 65 zł
  • bilety grupowe - 10 % zniżki, czyli przedział 15,3-18,9 zł

Jedno miejsce - wiele interesujących obiektów o niemałej wartości historycznej. Wprawdzie w wersji pomniejszonej, ale dzięki temu każdej budowli można się przyjrzeć dokładnie ze wszystkich stron. Oczywiście w Parku Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu dominują modele wież nawigacyjnych na wybrzeżu. Są też inne obiekty, np. ORP Orzeł czy zrekonstruowana bliza.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz