Park Przyjaciół Pustkowa

Niezwykle urokliwy Park Przyjaciół Pustkowa zlokalizowany jest zaraz przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei, nad samym brzegiem morza, którego szum słychać w całym parku. To miejsce, które uwielbiają turyści i mieszkańcy, ponieważ witają tu wszystkich pięknie przystrzyżone krzewy, kolorowe rabaty z kwiatami, plac zabaw dla dzieci i klimatyczne alejki wijące się wśród drzew.

W maju 2013 r., już po rewitalizacji, park otrzymał oficjalną nazwę „Park Przyjaciół Pustkowa”. Nadanie tej nazwy to inicjatywa sołtysa Pustkowa i członków Stowarzyszenia Przyjaciół Pustkowa, dedykowana turystom i wszystkim tym, którzy ukochali sobie tę spokojną, nadmorską miejscowość.

W parku jest także jeszcze jedno, bardzo interesujące miejsce, w którym kostkę brukową ułożono w zupełnie niestandardowy sposób, tworząc obraz układu słonecznego. W dodatku, poszczególne jego części są podświetlone po zmroku, co daje fantastyczny efekt, szczególnie cieszący dziecięce oczy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ten urokliwy, zadbany park znajduje się przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei, nad samym brzegiem morza. Rosną tu starannie przystrzyżone krzewy, kolorowe rabatki kwiatowe i wiele drzew. Nie zabrakło nawet placu zabaw dla dzieci. W parku jest też nietypowa atrakcja, bowiem w pewnym miejscu kostkę brukową ułożono na obraz układu słonecznego, podświetlanego po zmroku,

Komentarze (1)
Anonim 23.04.2019 08:30

Park przyjaciół Pustkowa to jeden z najpiękniejszych parków jakie widziałam. Widząc podświetlony układ słoneczny na kostce brukowej cieszyłam się jak dziecko!

Dodaj komentarz