Szlak Śladami Zabytków Architektury

Szlak Śladami Zabytków Architektury, oznaczony kolorem czerwonym ma 8,9 km długości i prowadzi różnymi rodzajami nawierzchni, tj. asfalt, kostka, płyty betonowe, szutry. Trasa przecina trzy niewielkie miejscowości: Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo i prowadzi obok najważniejszych atrakcji tychże osad.

  • Szlak rozpoczyna się w Trzęsaczu, przy skrzyżowaniu ulicy Kamieńskiej i ulicy Pałacowej, z której wyruszyć należy w kierunku południowym, przez park, w którym rosną zabytkowe lipy drobnolistne. Następnie przejeżdżamy obok neogotyckiego kościoła po lewej i zespołu pałacowo-folwarcznego po prawej.
  • Z ulicy Pałacowej zjechać należy w lewo, na dojazd do przystanku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.
  • Tu następuje wjazd na bruk i płyty betonowe. Wciąż należy jechać prosto
  • Około trzeciego kilometra trasy przejechać należy przez most na Kanale Lądkowskim, mijając po chwili stację Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Dreżewie.
  • Będąc już w centrum wsi Dreżewo, na skrzyżowaniu, po prawej stronie widać zespół pałacowo – parkowy, wybudowany w 1860r. przez ród von Boninów. Mijając skrzyżowanie należy nadal jechać prosto, mijając po prawej pałacowe zabudowania gospodarcze. Wjazd na utwardzoną drogę gruntową.
  • Następnie ponownie przejechać należy przez Kanał Lądkowski i kierować się na północ, drogą wśród pól i łąk.
  • W okolicach 6,5-7 kilometra trasy, mija się wiązy szypułkowe, będące pomnikami przyrody i wjeżdża się do Pustkowa, bezpośrednio na ulicę Bałtycką.
  • Na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Słonecznej, wjechać należy w Słoneczną, skręcając w prawo. Na skrzyżowaniu z ul. Magdaleny szlak pokrywa się z Zachodnim Szlakiem Łącznikowym. Nadal jazda ul. Słoneczną.

  • Wciąż jadąc ulicą Słoneczną i mijając skrzyżowanie z Polną opuszczamy Pustkowo i wracamy w kierunku Trzęsacza drogą rowerową. Po drodze mijany jest komin starej cegielni i budynki stacji ratownictwa brzegowego.

  • Trasa kończy się przy ruinach średniowiecznego kościoła.

Nie musisz zabierać ze sobą roweru - oferuje je: wypożyczalnia rowerów w gminie Rewal (Rewal Bike System).

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Ten szlak rowerowy ma kolor czerwony i ciągnie się na 8,9 km, przecinając Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo. Trasa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Pałacowej w Trzęsaczu i mija m.in. neogotycki kościółzespół pałacowo-folwarcznydworzec Wąskotorówki, Kanał Lądkowski, dwór w Dreżewiezabytkowe wiązy szypułkowe i ruiny w Trzęsaczu (ostatni punkt trasy).


Komentarze (1)
Anonim 23.04.2019 08:23

Dzięki wypożyczalni rowerów mieliśmy niebywałą przyjemność przejechać Szlak śladami zabytków architektury. Przepiękna, ciekawa trasa, choć momentami niełatwa do pokonania. Mimo iż trasa liczy "tylko" niecałe 9 kilometrów spędziliśmy cały dzień na jej oglądaniu gdyż mieliśmy wiele przystanków po drodze. Nie dało się przejechać obojętnie obok niektórych widoków i atrakcji :)

Dodaj komentarz