Wielka Wystawa Klocków LEGO

Wielka pasja i hobby, a także wielka satysfakcja i radość. To hasła przewodnie organizatorów wystawy oryginalnych budowli z klocków LEGO, którą będzie można oglądać w Rewalu od 26 czerwca do 21 Sierpnia 2018 roku oraz w Międzyzdrojach od 10 lipca do 19 sierpnia 2018 roku. I zgodnie ze słowami pasjonatów od BAWSIEKOLEGO, ta wyjątkowa i niepowtarzalna kolekcja modeli zbudowanych z klocków LEGO została zainicjowana 35 lat temu. Dziś tworzy wyjątkowy przekrój historii duńskich zabawek. Zbiory są własnością jednej rodziny, która dzieli się wzajemnie wspólnym hobby. Wystawa odzwierciedla szerokie spektrum zainteresowań seriami LEGO. Wśród tysięcy modeli nie ma chyba tematu, który nie byłby w bezgranicznych zbiorach.

W 2008 roku została zainicjowana Wielka Wystawa Klocków LEGO, która wciąż jest modyfikowana a tym samym wzbogacana kolejnymi perełkami ze świata LEGO. Ekspozycja dedykowana jest tak dla dzieci, jak i dorosłych, którzy mogą na własne oczy zobaczyć wiele największych, kolekcjonerskich modeli osadzonych w tak zwanych światach tematycznych. Nie brakuje również autorskich, własnych konstrukcji, które czynią wystawę jedyną w swoim rodzaju.

Dla odwiedzających Rewal w sezonie wakacyjnym 2018 organizatorzy przygotowali unikalne, duże miasto LEGO City z pełną miejską infrastrukturą i szeregiem charakterystycznych budynków, m.in. z pociągami, karuzelami, lotniskiem, budową, paryską wieżą Eiffla czy londyńskim mostem Tower Bridge.

Ważnym dla rodziny kolekcjonerów, tematem, jest seria NINJAGO, która zdobi ekspozycję wieloma zachwycającymi modelami pojazdów i motywami zainspirowanymi historią oraz kulturą Dalekiego Wschodu. Są tu świątynie, statki powietrzne i smoki. Pomimo czyhającego zła, bohaterscy ninja sprawują pieczę nad całym światem. Niejeden przystanie na dłużej i wyobrazi sobie, jak razem z nieustraszonymi wojownikami przeżywa kolejne, fascynujące przygody.

Niewątpliwą przyjemnością dla dziewczynek i ich mam jest miasteczko Heartlake City z modelami LEGO Friends. Warto sprawdzić, co słychać u przyjaciółek i razem poplotkować. Po miejskiej platformie jeździ unikalny, autorski pociąg. Z kolei oko fana sagi Star Wars™ będzie błyszczeć na widok największych kolekcjonerskich modeli, tzw. UCS. Są to wydawane w limitowanych ilościach i trudno dostępne modele, o wiele większe od tych seryjnie proponowanych.

Dużą inspiracją dla fanów LEGO są serie tematyczne takie jak Power Miners - skalne potwory, górnicy i piękne kryształy, Przygoda w Egipcie, seria Elves, Zimowe miasto, Zwierzęta i ptaki, podwodny świat Atlantis czy kolorowy pałac Belville. Po wielu latach z „szafy” zostały wyjęte i dumnie zaprezentowane zamki, pojazdy bojowe i rycerze serii Castle oraz Kingdoms. To prawdziwa gratka dla miłośników średniowiecznych klimatów i dawnych zabawek. Obszerny zbiór modeli zawiera zarówno nowe zestawy, jak też eksponaty o wartości historycznej.

Na Wielkiej Wystawie Klocków LEGO jest możliwość interaktywnej zabawy - sam decydujesz, czym sterujesz. Po wnikliwym obejrzeniu całej kolekcji i wypróbowaniu udostępnionych gościom zestawów, można samemu oddać się kreatywnej pasji i zasiąść do stanowiska z klockami LEGO, by budować własne dzieła. Przyjemność gwarantowana nie tylko dla dzieci. Dla odwiedzających organizator przygotował w tym roku dwie duże sale w obiekcie.

Motto BAWSIEKOLEGO - klocek po klocku, budujemy do zabawy!

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Bilety wstępu na Wielką Wystawę Klocków LEGO w Rewalu [sezon 2018]:

  • wstęp uzależniony jest od ilości osób
Komentarze (1)
Anonim 3.04.2019 12:43

Byliśmy na wystawie LEGO wraz z mężem i 4-letnim synkiem. Rewelacja! Syn jest ogromnym fanem klocków lego więc był mocno zainteresowany eksponatami. Ja oraz mąż również z zaciekawieniem oglądaliśmy konstrukcje. Miasto z odwzorowanymi charakterystycznymi budynkami poszczególnych miast- mistrzostwo. Polecamy!

Dodaj komentarz