10 pomysłów na jesienny wypad z rodziną nad morzem

Niezwykle urokliwa i zachwycająca różnorodnością barw jesień jest doskonałym czasem na wypoczynek nad morzem. Jeśli nie możesz wziąć urlopu latem, a Twoje dzieci nie są jeszcze w wieku szkolnym wraz z najbliższymi wypoczniesz i nacieszysz się niezwykłymi atrakcjami nadmorskich miejscowości. Poznaj dziesięć sprawdzonych pomysłów na spędzenie czasu nad morzem. Z większości z nich możesz skorzystać niezależnie od warunków pogodowych.

1. Odwiedź helskie Fokarium 

Miejsce, w którym ranne i chore foki poddawane są leczeniu, a także pielęgnacji, by doprowadzić je do optymalnej formy przed powrotem na łono natury jest niezwykłą atrakcją, która wywiera ogromne wrażenie zarówno na dzieciach, jak i na dorosłych. To wyjątkowe miejsce na mapie Helu sprawia, że o każdej porze roku i niezależnie od pogody możesz wraz z najbliższymi zaobserwować morski świat najbliżej, jak jest to możliwe. Przyglądanie się fokom ma nie tylko wymiar typowo edukacyjny, ale jest okazją do wspólnego spędzenia czasu, zyskania wyjątkowych wspomnień. 

2. Koniecznie zwiedź z bliskimi Gdańsk

Miasto Gdańsk posiada piękną starówkę oraz wiele miejsc, które warto zwiedzić. Rozpoczynając od słynnej Fontanny Neptuna, poprzez liczne muzea, jak Muzeum Bursztynu, Westerplatte, wraz z rodziną poświęćcie kilka dni na poznanie atrakcji tego niezwykłego miasta. Nadmorski Gdańsk zachwyca o każdej porze roku, a jesienią jest niezwykle klimatyczny. Niezależnie od tego, czy pada, czy dopisuje słoneczna aura możecie spacerować urokliwymi uliczkami i zwiedzać. 

Gdańsk zimą - co zwiedzać

3. Niezwykły labirynt w kukurydzy Władysławowo – to wcale nie jest łatwe

Do końca września co roku otwarta jest słynna atrakcja Władysławowa, czyli labirynt, stworzony w polu kukurydzy. Jeśli wydaje Ci się, że to atrakcja jedynie dla najmłodszych, po odwiedzeniu tego miejsca szybko zmienisz zdanie i zachwycisz się tą niezwykłą formą rekreacji. To miejsce warto odwiedzić przy sprzyjającej pogodzie. Zwłaszcza przy korzystaniu z atrakcji, wymagających aktywności fizycznej pomyśl o ochronie ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie turystyczne w Polsce z Warta Travel pozwoli Ci czuć się pewnie w każdej sytuacji, a w razie kontuzji czy choroby skorzystasz z zagwarantowanej pomocy. 

4. Wizyta w Niechorzu – latarnie morska, Muzeum Rybołówstwa Morskiego

Niechorze, słynące z efektownej latarni morskiej jest miejscowością, która wyjątkowo pięknie prezentuje się jesienią. Wybierzcie się na spacer do latarni morskiej, Muzeum Latarni Morskich w postaci miniatur lub lub do Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym zwiedzanie indywidualne możliwe jest każdego dnia, a lekcje w ramach programu Edukacyjna Podróż w Czasie prowadzone są dla grup zorganizowanych. 

5. Motylarium w Rewalu – egzotyczne gatunki motyli z wielu krajów

Rewal jesienią to świetne miejsce na rodzinny wypad. Wybierzcie się do Motylarni, w której można podziwiać setki gatunków żywych, egzotycznych stworzeń. W tym miejscu spędzicie wyjątkowo czas niezależnie od warunków pogodowych. 

6. Obowiązkowo zobacz ruiny kościoła na klifie w Trzęsaczu

Ruiny kościoła na klifie to jeden z najpopularniejszych widoków, towarzyszących wyobrażeniu nadbałtyckiej plaży. Warto zobaczyć to miejsce wraz z całą rodziną. Efektowny kościół, a właściwie jego pozostałości, wywiera ogromne wrażenie na dzieciach i dorosłych. 

ruiny-kosciola-na-klifie-w-trzesaczu

7. Nowoczesny aquapark w Pogorzelicy – atrakcja nie tylko na jesienne wypady

Po zwiedzaniu warto poszaleć w ciepłej wodzie, pozjeżdżać na zjeżdżalniach wodnych i skorzystać z jacuzzi. Park wodny nad morzem można odwiedzić o każdej porze roku. Jeśli podczas jesiennego wypadu nad morze pogoda nie dopisze, dzieci i dorośli z pewnością będą zachwyceni tą atrakcją. 

8. Spacery brzegiem morza w każdą pogodę

Jesienią i zimą na plaży możesz wdychać jod, niezwykle cenny dla układu odpornościowego. Spacery po plaży i promenadzie to doskonały sposób na poznanie piękna okolicznej przyrody oraz inhalowanie się nadmorskim powietrzem. Nie zapomnij o odpowiedniej odzieży, a cała rodzina będzie zachwycona spacerem niezależnie od pogody. 

9. Jesienne wycieczki rowerowe nad morzem

Rowerem wzdłuż morza? To świetny pomysł na rodzinną wycieczkę. Weekendowy wypad nad morze, by pojeździć rowerem to świetny pomysł. Jesienią na nadmorskich trasach rowerowych jest zdecydowanie mniej użytkowników jednośladów niż w sezonie letnim. 

10. Świnoujście i jego atrakcje, które warto zwiedzić

Świnoujście i Wyspa Wolin to niezwykła przestrzeń, łącząca specyfikę miasta portowego z unikalnością przeprawy promem oraz licznymi zabytkami i muzeami, które warto zwiedzić. To miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić jesienią.


Artykuł sponsorowany.

Dodano: 2023-12-01 14:12:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz