Co takiego ma dziwnowski Park Miniatur i Kolejek, że będąc w Niechorzu warto tam zajechać?

Turyści wypoczywający w Niechorzu i poszukujący atrakcji dla rodzin z dziećmi mają szereg propozycji do wyboru: zarówno na miejscu, jak też w bliższej i nieco dalszej okolicy. Każda oferuje nieco inne wrażenia, ale nigdzie nie będzie tak wspaniale, jak w Parku Miniatur i Kolejek z nie tak znowu odległego Dziwnowa. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, odległość między miejscem pobytu a atrakcją nie ma aż takiego znaczenia, kiedy chodzi o wrażenia i dostępne możliwości.

Najciekawszą atrakcją, jaką oferuje dziwnowski Park Miniatur i Kolejek, są wiernie zrekonstruowane w skali 1:10 modele morskich latarni. Pełne architektonicznych detali, na tablicach informacyjnych szczegółowo opisane z uwzględnieniem co lepszych ciekawostek. Jednak to już pieśń zamierzchłej przeszłości - od momentu powstania Park Miniatur i Kolejek z Dziwnowa rozwinął się znacząco w kilku różnych kierunkach. I dzięki temu może śmiało mienić się najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcją na całym wybrzeżu - nawet jeśli formalnie takiego tytułu nikt nie przyznaje.

Atrakcja dla dzieci

O ile poznawanie historii nie zawsze interesuje najmłodszych, tak zabawa już jak najbardziej. A tę Park Miniatur i Kolejek zapewnia w dużych ilościach, przede wszystkim za sprawą wszelkiej maści i wielkości pociągów. Od ogromnej, terenowej makiety kolejowej z ponad kilometrem torów i kilkudziesięcioma jeżdżącymi po malowniczej trasie składami, aż po pasażerską mini-kolejkę parkową z dymiącą (ekologicznie!) ciuchcią. Wprawdzie trzeba swoje odstać w kolejce - zwłaszcza w szczycie sezonu - ale za to ile radochy w trakcie jazdy i przy robieniu zdjęć!

Atrakcja dla zielonej szkoły

Do Parku Miniatur i Kolejek regularnie zjeżdżają kolonie, a to ze względu na bogaty program zwiedzania i zabawy dla grup zorganizowanych. Wśród najbardziej polecanych atrakcji dodatkowych należy wymienić warsztaty modelarskie, zabawę przy ognisku, fascynujące występy artystyczne powiązane z tematyką parku oraz wciągające animacje… Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że to znacznie bardziej przykuwająca uwagę propozycja niż suche zniżki.

Atrakcja dla dorosłych

Pełnoletni i starsi mają parę różnych pretekstów do odwiedzin dziwnowskiego parku - nie tylko chęć dobrego, pożytecznego zorganizowania dzieciom czasu wolnego. Jak pokazują doświadczenia placówki, dorośli bardzo chętnie uczestniczą zarówno w zwiedzaniu latarni, jak i kolejowych grach i zabawach. Cóż, kiedyś pociągi były niezwykle popularnymi zabawkami, a któż nie lubi wracać do miłych wspomnień z dzieciństwa?

Krótko rzecz ujmując - Dziwnów i tamtejszy Park Miniatur i Kolejek będzie znakomitym wyborem. Pełen zestaw polskich latarni, a do tego niewyobrażalne multum atrakcji kolejowych (i pokrewnych) oraz parkowych. Nie wspominając już o tym, że zupełnie przy okazji krótkiej wycieczki można też wybrać się w rejs po pełnym morzu w pirackich klimatach, obejrzeć efektowny most zwodzony albo odwiedzić Aleję Gwiazd Sportu z replikami autentycznych trofeów, jakie zdobywali reprezentanci Polski w najróżniejszych dyscyplinach i konkurencjach.

Nieco inną przewagą Parku Miniatur i Kolejek są całkiem niskie ceny wejściówek niż w innych parkach rozrywkowo-edukacyjnych w najbliższej okolicy. Niby 2-5 zł od osoby - stan na sezon letni 2017 (czerwiec) - nie robi oszałamiającego wrażenia, ale to akurat żeby z nawiązką pokryć koszty ok. 25-kilometrowej, niespełna półgodzinnej podróży własnym samochodem (cały czas prosto DW 102 w kierunku Międzyzdrojów, za mostem w Dziwnowie drugą w lewo w ul. Marynarki Wojennej). I może jeszcze coś zostanie na ekstra porcję lodów albo kolejnego gofra w parkowej kawiarence. Tudzież jedną z oryginalnych pamiątek w nieźle zaopatrzonym sklepiku.

Galeria
Dodano: 2017-06-19 12:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz