Czy zakup bielizny termoaktywnej to dobra inwestycja?

Bielizna termoaktywna to wyposażenie, które jest często traktowane jako podstawowy ubiór nie przez profesjonalnych sportowców. Cenią ją też osoby, które uprawiają aktywności fizyczne jedynie na poziomie rekreacyjnym. Bieliznę termoaktywną poleca się zakładać szczególnie zimą, gdy nasz organizm poddawany jest intensywnemu wysiłkowi i występuje ryzyko szybkiego wychłodzenia. W tym artykule zastanowimy się, czy zakup bielizny termoaktywnej to dobra inwestycja oraz przedstawimy jej podstawowe zalety.

Jaką funkcję pełni bielizna termoaktywna?

Zadaniem bielizny termoaktywnej zimą jest nie tylko odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, ale też zwiększenie komfortu termicznego użytkownika. Zdecydowanie warto zagłębić się w podstawowe zasady ubierania się na trening na świeżym powietrzu w chłodniejsze dni. Przyda się również wiedza z zakresu łączenia ze sobą poszczególnych elementów odzieży.

Pamiętajmy, że podczas chłodniejszych dni, zwłaszcza gdy wiatr i wilgoć dają się we znaki, nie sprawdzą się lekkie, termoaktywne koszulki, które tak często zakładamy w ciepłe dni. Warto wiedzieć, że producenci najczęściej oferują bieliznę tego typu w trzech grubościach:

  1. cienka na lato,
  2. średniej grubości na okresy przejściowe i zimą, jako pierwsza warstwa,
  3. gruba – stworzona z myślą o miesiącach zimowych, jako druga warstwa odzieży.

Uzyskaj najwyższy komfort z bielizną termiczną!

Jak nosić bieliznę termiczną, by uzyskać najlepsze efekty? Zadaniem bielizny średniej grubości, którą nakładamy jako pierwszą warstwę, jest nie tylko odprowadzanie wilgoci, ale też zabezpieczenie organizmu przed zbyt szybką i nadmierną utratą ciepła. Osoby regularnie uprawiające wiedzą, że mięśnie podczas niskich temperatur są dużo bardziej podatne na uszkodzenia i mikrourazy. Natomiast newralgiczne miejsca ciała, takie jak korzonki, łatwo jest przeziębić. Pamiętajmy więc, że zarówno koszulki, jak i getry powinny idealnie przylegać do ciała. Wtedy najlepiej spełniają swoją funkcję.


Najlepsze materiały bielizny termoaktywnej

Nie zapominajmy jednak, że w mroźne dni bielizna o średniej grubości to za mało. Dlatego na wierzch warto nałożyć drugą warstwę odzieży. Najbardziej polecana jest grubsza bielizna termoaktywna, wyprodukowana z mikropolaru lub wełny merino. Mikropolar jest materiałem o szczególnych właściwościach, ponieważ odprowadza wilgoć na zewnątrz, utrzymując przy tym optymalną temperaturę przy ciele. Najlepiej sprawdzi się, gdy zostanie założony na cieńszą bieliznę termo. Nie musimy się obawiać, że wilgoć zostanie uwięziona pomiędzy dwoma warstwami materiału - polar będzie odprowadzał ją przez kolejną warstwę na zewnątrz.

Z kolei wełna merino jest produktem bardzo unikalnym i naturalnym produktem. Wyjątkowe właściwości zawdzięcza włóknom, których zachowanie jest podobne do ludzkiej skóry. Tkanina ta może chłodzić lub ogrzewać organizm, w zależności od potrzeb. Co więcej, zapewnia przy tym optymalne oddychanie dla skóry. Materiał wykazuje też odporność na działanie warunków zewnętrznych oraz z biegiem czasu nie traci swoich właściwości. Taką bieliznę możesz znaleźć u producenta Brubeck

Pamiętajmy, by druga warstwa odzieży nie powodowała dyskomfortu ani żadnego ucisku, ponieważ aktywności fizycznej wymaga od nas dużej swobody w ruchu. Gdy weźmiemy pod uwagę wszystkie te aspekty i wybierzemy dobrej jakości produkty, możemy być pewni, że bielizna termoaktywna będzie najlepszą inwestycją.


Dodano: 2022-12-05 12:46:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz