Dlaczego warto pojechać kamperem nad Bałtyk?

Podróżowanie kamperem staje się coraz popularniejszą formą rekreacji nie tylko w okresie wakacyjnym. To bardzo wygodna opcja – do wykorzystania również nad naszym pięknym Bałtykiem – dla większych i mniejszych grup.

Czemu warto wybrać się w kamperową podróż nad polskie morze? Jakie są zalety caravaningu? Dla kogo jest to idealne rozwiązanie? O tym przeczytacie poniżej.

Nowoczesny caravaning – skąd bierze się jego popularność?


Choć caravaning, czyli podróżowanie pojazdem turystycznym (kamperem lub samochodem z przyczepą),jest znany od lat, w ostatnich czasach obserwujemy znaczący wzrost zainteresowania tą gałęzią turystyki.

Z czego to wynika? W głównej mierze wiąże się to ze zmianą mentalności i potrzeb współczesnych odbiorców, którzy przede wszystkim cenią sobie swobodę w elastycznym planowaniu swoich wyjazdów, przy zachowaniu pełnej niezależności od zaplecza gastronomiczno-hotelarskiego w odwiedzanych miejscach. Wyjazdy kamperem to też sposób na naprawdę ekonomiczne podróżowanie (w kraju i za granicą),poprzez zmniejszenie kosztów zakwaterowania oraz zapewnienie warunków do samodzielnego przygotowywania posiłków we własnym domu na kółkach.

Na zainteresowanie caravaningiem w ostatnich latach olbrzymi wpływ miała ponadto pandemia koronawirusa i kolejne lockdowny. W tym trudnym czasie własny pojazd pozwalał na bezpieczne podróżowanie.


Największe zalety kampera – dlaczego warto postawić na pojazd kempingowy?


Wyjazdy kamperem to olbrzymia swoboda i komfort. Można wygodnie planować trasy oraz zmieniać je w zależności od okoliczności i sytuacji drogowej. Nie trzeba martwić się koniecznością stawienia się w hotelu o odpowiedniej porze, czy sprawnego opuszczenia go przed upłynięciem doby hotelowej. Nie ma też potrzeby nerwowego poszukiwania najbliższego baru lub restauracji, gdy zbliża się pora posiłku. Wszystko, co jest potrzebne ma się bowiem na pokładzie swojego samochodu turystycznego, zwłaszcza gdy wybrało się akcesoria i sprzęty od InterCamp. Kamper jest na tyle pojemny, że bez trudu mieści się w nim wygodna strefa sypialniana, kącik dzienny, kuchnia i jadalnia, a także prywatna łazienka. Oprócz nich da się zabrać ze sobą wszystkie potrzebne bagaże – od ubrań i kosmetyków, przez sprzęt sportowy, po solidne zapasy produktów spożywczych.

Wyjazd kamperem nad Bałtyk może przyjmować różne formy – dopasowane do indywidualnych preferencji. Niektórzy decydują się na stacjonarne wakacje. Baza obiektów kempingowych, w których da się zarezerwować miejsce, jest olbrzymia i nieustannie się rozwija. Oprócz standardowych lokalizacji można wybrać się na glamping, czyli luksusową wersję biwakowania. Kamper sprawdza się też w czasie wycieczek objazdowych, choćby wzdłuż wybrzeża, szlakiem polskich latarni morskich. To szansa na to, by poznać skarby przyrodnicze i zabytki naszego kraju.

Pojazd turystyczny sprawdza się świetnie zarówno w przypadku singli i par, wybierających się na krótki wypad nad morze, jak i rodzin z dziećmi i czworonogami, pragnących przyjemnie spędzić wakacje.


Co zabrać na wyjazd kempingowy nad morze?


Podczas przygotowań do wyjazdu nad morze warto zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem swojego kampera. Oprócz standardowych sprzętów i akcesoriów, konieczna może się okazać choćby markiza (zapewni cień we wnętrzu i ułatwi utrzymanie odpowiedniej temperatury),a także moskitiera, chroniąca przed uciążliwymi insektami, których nad wodą zdecydowanie nie brakuje.

Co jeszcze może bywa pomocne? Warto postawić na zabudowany przedsionek do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Większe modele są w stanie zapewnić dodatkową przestrzeń użytkową, przydatną w czasie deszczu lub przy chłodnym wietrze. Nie zapomnijmy również o odpowiednich meblach wypoczynkowych. Kluczowe będą choćby leżaki do zażywania kąpieli słonecznych, ale też stolik i składane krzesła wraz z parasolem przeciwsłonecznym.

Zwolennicy aktywnego spędzania czasu powinni zabrać ulubiony sprzęt sportowy – rowery, deski surfingowe lub kajaki – miejsc do takiej rekreacji nad Bałtykiem naprawdę nie brakuje.


Wyjazdy kamperem – sposób na poznanie pięknych zakątków Polski


Kamper nad morzem to bardzo praktyczna opcja. Nie trzeba martwić się o poszukiwanie miejsca do spania, ani obawiać się paragonów grozy. Wszystko, co może się przydać podczas wyjazdu ma się bowiem cały czas przy sobie – we własnym wakacyjnym domu na kółkach.

Dodano: 2023-08-30 10:23:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz