Idealne auto na wakacje

Osoby udające się na urlop z rodziną, zastanawiają się jaki powinien być właściwie wakacyjny samochód? Czy dobrym rozwiązaniem jest pojazd mały, którym bez problemu da się wszędzie zaparkować, czy może jednak duży i ładowny, aby móc zabrać ze sobą, wszelkie niezbędne akcesoria do dłuższej podróży? Trudno jest znaleźć jeden najlepszy model, który spełni wszystkie potrzeby. Idealne auto na wakacje, należy dobrać pod własne preferencje, biorąc pod uwagę ilość osób nim podróżujących, a także długość trasy do pokonania. Na niewielkich dystansach sprawdzi się zwinny pojazd o małych gabarytach, a na dalekie trasy, najlepszą opcją będzie pojemny pojazd, zapewniający wysoki komfort jazdy. Warto zwrócić uwagę, również na ilość spalanego paliwa w trasie. Przed wyjazdem należy sprawdzić stan techniczny pojazdu, aby nie narazić się na przykre niespodzianki w postaci awarii. Wszelki części do różnych modeli samochodów znaleźć można na czesciauto24.pl
Cechy idealnego samochodu na wakacje

1. Odpowiednia ilość miejsca dla pasażerów

Samochód na wakacyjną podróż musi być przede wszystkim wygodny. Wielogodzinna jazda może okazać się niezwykle uciążliwa, zwłaszcza dla pasażerów siedzących z tyłu. Z tego względu podczas doboru pojazdu na dłuższą trasę, warto wybrać duży samochód rodzinny. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jazda z torbami popychanym pomiędzy nogami czy na kolanach, może być sporą udręką, a także stanowić spore niebezpieczeństwo. Warto pamiętać, że w trakcie wypadku, zwykły mały gadżet, może już wyrządzić duże krzywdy. Rodzinne samochody są przeważnie wyposażone w funkcjonalne schowki i kieszenie, w których można schować, na przykład dziecięce zabawki, które umilą podróż tym najmłodszym.

2. Pojemny bagażnik

Wybierając się w daleką podróż z rodziną, dobrym rozwiązaniem będzie samochód z przestronnym bagażnikiem. W przypadku auta w wersji kombi ma on podłużny kształt, co znacznie ułatwia pakowanie. Podczas wielogodzinnej trasy, bardzo ważne jest to, aby wszystkie torby w bagażniku były odpowiednie ułożone, gdyż przemieszczanie się ich w trakcie jazdy, może okazać się niebezpieczne. Na samym początku warto poukładać najcięższe i największe torby, dobrze, jeśli zostaną one umiejscowione pośrodku bagażnika, blisko tylnej kanapy. W następnej kolejności należy układać mniejsze przedmioty. Specjalna roleta dodatkowo zabezpieczyć bagaż od góry.

3. Niskie spalanie

Nie bez znaczenia jest również spalanie pojazdu. Samochód z zastosowaniem do długich tras, powinien mało palić. Dobrym pomysłem jest samochód hybrydowy, gdyż wynik spalania takiego pojazdu, jest porównywalny z autem z silnikiem Diesla. Pojazd hybrydowy jest także lepszym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę kwestie środowiskowe. Silnik elektryczny przejmuje pracę w trudnych momentach dla silnika spalinowego (ruszanie i hamowanie). Zaoszczędzenie energii z hamowania, a także z jazdy ze stałą prędkością, owocuje przekazaniem nadwyżki do akumulatora. Dzięki temu, staje się on samowystarczalny. W trakcie dalekiej podróży pasażerom nie grozi nagłe rozładowanie się akumulatora i zatrzymanie pojazdu.
Rodzinne samochody na długie wyjazdy
Najczęściej wybierane jest auto z nadwoziem typu kombi. To świetny wybór, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. Bagażnik pojazdu o pojemności ok 600 litrów, pozwala na zabranie ze sobą wszystkich walizek i dużych dziecięcych pakunków. Wysoki komfort jazdy powinna zapewnić klimatyzacja, tempomat czy czujnik parkowania. Kombi jest propozycją dla bardzo wymagających osób. Nowoczesne modele aut zostały wyposażone na przykład w wysokiej jakości system audio i ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Modele z silnikiem diesla w wersji kombi spalają około 4-6 litrów na 100 km. Samochody typu kombi mają często na wyposażeniu relingi dachowe, dzięki którym możliwe jest zamontowanie dodatkowego bagażnika. Na dachu można przewozić deski snowboardowe, narty czy inny sprzęt sportowy. Przed wyborem pojazdu warto zapoznać się z rankingiem pojazdów na wakacje do 50 tys czy też z rankingiem pojazdów na wakacje do 20 tys, w zależności od przeznaczonych funduszy na zakup samochodu.
Minivan

Inną propozycją na rodzinny wyjazd jest minivan. Tego typu pojazdy pomieszczą nawet 7 osób. Wiele dostępnych na rynku modeli minivanów cenionych jest przez kierowców za ekonomiczną jazdą. Na trasie ich spalanie wynosi dla silnika benzynowego ok 7l/100 km dla diesla ok 5,5l/100 km. Takie pojazdy odznaczają się przede wszystkim dużą przestronnością wnętrza. Pozwalają na pokonanie sporych odległości, bez znacznego zmęczenia pasażerów.

Suvy

Przez rodziny często wybierany są również Suvy. Samochody te są bardzo wszechstronne, co ważne w trakcie podróży, zapewniają pasażerom dużą ilość miejsca. Nawet wielogodzinny przejazd jest zatem wygodny i niezbyt uciążliwy, nawet dla dzieci. Suvy zapewniają miejsce nie tylko z przodu, ale także na tylnej kanapie. Rodzinny Suv ma również inną istotną zaletę, a mianowicie został wyposażony w pojemny bagażnik. Bez problemu zmieszczą się do niego bagaże, wózek dziecięcy, zabawki, czy mniejsze akcesoria sportowe. Suvy pomimo tego, że są to pojazdy dosyć masywne i ciężkie, na rynku znaleźć można bez problemu ekonomiczne pojazdy, zapewniają niewielkie zużycie paliwa w trasie. Najlepszą propozycją są Suvy z napędem hybrydowym, spalające nawet od 5,5 l/100 km. Wiele z nich zapewnia również dobre przyspieszenie, co ważne ten rodzaj napędu jest pozbawiony dwumasowego koła zamachowego, turbosprężarki czy sprzęgła, a to w końcu te części mogą właśnie zawieść w trakcie długiego wyjazdu, a do tego są one również bardzo kosztowne w naprawie.
 Dodano: 2020-03-25
Komentarze (1)
Anonim 16.09.2021 12:52

Idealny samochod to taki ktory sie nie popsuje i dowiezie nas w miejsce, w ktore dojechac chcemy!

Dodaj komentarz