Jak skutecznie zabezpieczyć się na daleką zagraniczną podróż?

Wybierasz się na długo wyczekiwane wakacje do egzotycznego kraju? Podczas przygotowań do wyprawy na pewno zwracasz uwagę na kwestie swojego bezpieczeństwa. Podstawowe informacje o danym regionie, niezbędny pakiet szczepień, odpowiednie ubrania i akcesoria… Czy czegoś tu brakuje? Tak – zestaw, gwarantujący podstawowe bezpieczeństwo, powinien również obejmować ubezpieczenie podróżne.


Co to jest ubezpieczenie podróżne?

Kompleksowe ubezpieczenie podróżne (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/) to finansowe zabezpieczenie na wypadek wszelkich trudnych do przewidzenia zdarzeń, które mogą wystąpić podczas Twojej podróży. Zapewni ochronę medyczną, jeśli zachorujesz lub zranisz się podczas podróży, zwróci koszty, jeśli Twój nowy iPhone zostanie skradziony lub lot zostanie odwołany. To ochrona przed sytuacjami awaryjnymi, które mogą pojawić się znikąd i drogo kosztować, jeśli nie jesteś na nie przygotowany. Warto podkreślić, że wiele np. podstawowych firmowych programów zdrowotnych czy karta EKUZ często zapewniają jedynie minimalną ochronę lub nie gwarantują jej wcale, zwłaszcza w egzotycznych krajach.

Dlaczego warto kupować ubezpieczenie podróżne?

Każdy doświadczony podróżnik powie Ci, że dobra polisa na zagraniczny wyjazd to przede wszystkim spokój ducha. Dzięki niej wiesz, że jeśli zachorujesz, nie narażasz się na potencjalnie ogromne rachunki za leczenie i że będzie ktoś, kto udzieli również niezbędnej pomocy w sytuacji awaryjnej. Oznacza to, że możesz beztrosko wykonywać czynności, które kochasz, nie martwiąc się o finansowe konsekwencje ewentualnego wypadku. A gdy Twoje walizki zostaną zgubione lub skradzione, nie stracisz wszystkiego. Zawsze możesz wtedy zadzwonić do centrum alarmowego, przedstawić sytuacje i otrzymać niezbędną pomoc.

Czy w tanich krajach ubezpieczenie podróżne jest potrzebne?

Z pozoru niedrogie kraje nie oznaczają taniej opieki medycznej. Na przykład Tajlandia jest jednym z najdroższych krajów na świecie pod względem kosztów hospitalizacji. A jeśli zachorujesz w odległej części Azji Południowo-Wschodniej, prawdopodobnie będziesz musiał zostać przetransportowany samolotem do Bangkoku lub Singapuru w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia. Takie rzeczy są szalenie drogie. A sytuacja może być jeszcze gorsza – w niektórych krajach, np. w Japonii, szpitale czasami odmawiają leczenia, jeśli nie możesz pokazać im ważnego ubezpieczenia podróżnego.

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie na wyjazd?

Nie wszystkie ubezpieczenia podróżne są sobie równe. Zapoznaj się dokładnie z zakresem ochrony danej polisy i wszystkimi warunkami. Zwróć uwagę m.in. na: sumę ubezpieczenia, wspomniany zakres ochrony, opcję kontaktu z centrum alarmowym, sposób zgłaszania szkody czy wyłączenia danej umowy. Poświęcając na to odrobinę czasu, unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek, gdy trzeba będzie skorzystać z ubezpieczenia.

Dodano: 2022-04-22 08:37:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz