Jesienne spacery nad morzem – jak ochronić się przed morskim chłodem i wiatrem?

  • Niechorze
  • Blog
  • Jesienne spacery nad morzem – jak ochronić się przed morskim chłodem i wiatrem?

Szykuje się weekend nad morzem? Krótki urlop, a może klasyczny spacer dla mieszkańców wybrzeży? Zimą i jesienią nad morzem funkcjonują trochę inne zasady. Jak zadbać o to, żeby Twój nadmorski spacer nie skończył się przeziębieniem?

Niezawodne obuwie

Jednym z kluczowych elementów będzie zadbanie o odpowiednie obuwie. Zwłaszcza w przypadku nadmorskich spacerów, gdzie może zaskoczyć się nieoczekiwany wiatr czy delikatna mżawka lecąca od wody. Na dłuższe i poważniejsze spacery koniecznie zabierz ze sobą wygodne, wodoodporne buty. 

Dobrym wyjściem będzie poszukanie swojego wymarzonego modelu pośród obuwia sportowego. Uniwersalność sportowych butów sprawia, że na rynku znajdziemy wiele ciekawych propozycji. W internecie znajdziemy zarówno zabudowane buty na lato, takie jak na stronie https://answear.com/h/puma-rs-x, jak i obuwie dostosowane do bardziej wymagającej, chłodniejszej pogody.

Pamiętaj, że każdy rodzaj obuwia warto również zaimpregnować. Dodatkowa konserwacja zabierze Ci tylko chwilę, ale zapewni butom dłuższy żywot i funkcjonalność. Zaimpregnowane buty dużo łatwiej się czyści. Zaoszczędź sobie plam z błota tej jesieni!

Wiatroszczelna kurtka i dodatki, które zapewnią Ci dodatkowe ciepło

Wodoodporne buty to jedno, nie zapomnij o odzieży wierzchniej, która ochroni Cię również przed wiatrem. Warunki pogodowe nad morzem potrafią szybko i intensywnie się zmieniać. Najczęściej w jesienne wieczory da się odczuć silny, mroźny wiatr, przed którym nie każda kurtka będzie w stanie Cię ochronić. Dla pewności i dodatkowej izolacji możesz zastosować zasadę warstwowego ubioru. Pod kurtkę załóż dodatkową koszulkę termiczną i polar. W ten sposób tylko lepiej ochronisz się przed morskim zimnem, które często dostaje się pod kołnierz kurtki.

Skorzystaj też z dodatków. Dobrze ochroń swoją szyję i uszy. Nawet jeśli jest Ci ciepło, bardziej wystawione miejsca ciała takie jak dłonie, czy właśnie głowa, bardzo szybko tracą temperaturę. Bez czapki ryzyko przewiania jest większe. Podobnie jest z rękoma. Nawet przy bezchmurnej pogodzie jesteś w stanie odmrozić sobie parę palców. Warto mieć przy sobie dodatkową parę rękawiczek, czapkę czy po prostu bluzę z kapturem.

ciepla odziez w Answear

Ochrona przed morskimi warunkami pogodowymi

Chociaż nie zawsze da się przygotować na każdą ewentualność, nie rezygnuj ze sprawdzania temperatury. Czasami aplikacje pogodowe posiadają dodatkowe informacje o wilgotności powietrza czy prędkości wiatru, co również może wpłynąć na komfort Twojego spaceru.

Dobrą ochroną przed uciążliwym wiatrem i ciągle zmieniającymi się warunkami są okulary przeciwsłoneczne. W jesieni mogą być dość wielofunkcyjne. Ochronią Cię przed promieniowaniem słonecznym, ale też piaskiem. 

Jesienne nadmorskie spacery to świetny odpoczynek dla ciała i głowy. Warto się trochę bardziej opatulić i wybrać na taką przechadzkę. Zadbaj o odpowiednią kurtkę i ciepłe dodatki, które naprawdę zrobią ogromną różnicę w przypadku mroźnego wiatru. 

Artykuł sponsorowany.

Dodano: 2023-12-12 09:45:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz