Najlepszy antyperspirant – kryteria wyboru

Antyperspirant to jeden z podstawowych kosmetyków i z pewnością znajdziemy go w większości szafek łazienkowych. Zimowa aura nie oznacza, że antyperspiranty stają się niepotrzebne – chociaż rzeczywiście pocimy się mniej, w dalszym ciągu możemy odczuwać z tego powodu dyskomfort. Nadmierne pocenie może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie i samoocenę, więc nie bagatelizujmy tego i od razu sięgnijmy po taki antyperspirant, który da nam maksimum efektów. Jak wybrać taki produkt?


Antyperspirant – co to jest i jak działa?

Żeby dowiedzieć się, jakiego antyperspirantu będziemy potrzebować, by odpowiedzieć na swój problem z poceniem, warto przyjrzeć się temu, jak w ogóle działa ten kosmetyk. Jest to o tyle istotne, że wciąż wielu z nas myli antyperspiranty z klasycznymi dezodorantami, gdzie w rzeczywistości są to zupełnie odmienne produkty o innym, choć nieco zbliżonym działaniu.

Antyperspiranty mają za zadanie przede wszystkim zablokować u nas czasowo proces pocenia, natomiast ich zapach jest efektem dodatkowych substancji aromatyzujących i wzbogacających formułę kosmetyku. Dezodoranty z kolei mają za zadanie przede wszystkim ładnie pachnieć i tym samym maskować zapach, który towarzyszy poceniu. 

W jaki sposób antyperspiranty oddziałują na naszą potliwość? Ich zasada działania jest bardzo prosta – korzystając z soli glinu czy soli aluminium, antyperspiranty blokują nasze gruczoły potowe, uniemożliwiając potowi wydostanie się na zewnątrz. Nie musimy się bać o naszą naturalną regulację temperatury, gdyż antyperspirant po jakimś czasie się złuszczy, podobnie jak martwy naskórek.

Trwały i zarazem efektywny antyperspirant będzie dla nas nieodzowną pomocą na co dzień również w trakcie wyjazdów. W czasie długiej podróży możemy nie mieć możliwości na to, by w pełni zadbać o swój komfort. Antyperspirant zagwarantuje nam długą świeżość np. podczas kilkugodzinnego lotu samolotem, jak i na samych wakacjach.Antyperspirant – kryteria wyboru

Podstawowym kryterium wyboru antyperspirantu powinna być jego skuteczność. Powinniśmy wybrać taki produkt, który odpowie na nasz problem i pozwoli go wyeliminować lub przynajmniej zredukować. W tym celu warto zawsze sięgać po kosmetyki pewnych i sprawdzonych marek, takich jak Garnier. Dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że wybrany przez nas kosmetyk będzie dobry jakościowo.

Marka i skuteczność nie są jednak jedynymi kryteriami wyboru, jeśli chodzi o antyperspiranty. Warto także wziąć pod uwagę ich sposób aplikowania na skórę. Znajdziemy antyperspiranty w sztyfcie, kulkach lub sprayu. Każda z tych form ma swoje wady i zalety.

Spray to świetny wybór dla kogoś, kto nie ma odpowiedniej ilości czasu, by czekać, aż antyperspirant na jego skórze wyschnie. Wystarczy nanieść na skórę ochronną warstwę w sprayu, by cieszyć się efektem. Niestety spraye zazwyczaj są najmniej trwałe, jeśli chodzi o zablokowanie procesu pocenia. W tym zakresie najlepiej radzi sobie sztyft, jednak sposób jego aplikacji jest nieco bardziej czasochłonny i raczej nie będzie miał on tyle substancji zapachowych co spray. Kulka to jeden z najczęściej wybieranych antyperspirantów i poniekąd łączy ona właściwości dwóch pozostałych produktów.

Warto wziąć pod uwagę także skład preparatu. Nie wszystkie antyperspiranty do zaczopowania gruczołów potowych używają soli glinu i aluminium. Jeśli dla kogoś jest to poważny problem, powinien skupić się na szukaniu takich preparatów, których skład będzie mu bardziej odpowiadał.

Dodano: 2022-03-31 11:16:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz