Niechorze - atrakcje dla grup, zielonych szkół, kolonii, wycieczek

Dla wszelkiego rodzaju i sortu grup zorganizowanych, położone w województwie zachodniopomorskim Niechorze stanowi nad wyraz godną polecenia destynację na wakacyjny wyjazd. Na wypełnioną po brzegi niezapomnianymi atrakcjami zieloną szkołę - w końcu tego typu wczasy to w przeważającej większości dziecięce i młodzieżowe kolonie. Nie tylko w trakcie wakacji, ale też w formie wycieczek szkolnych, urządzanych zwykle w kwietniu lub maju.

Takim turystom trzeba zapewnić wyjątkowo bogaty program pobytu w Niechorzu - w końcu dzieciaki z zielonych szkół i podobnych wyjazdów należą do najbardziej wymagających gości. Koloniom trzeba zapewnić różnorodność doznań, dawać co i rusz inne bodźce, aby wypoczynek nie zamienił się w nudny, powtarzany dzień w dzień rytuał. A do tego nie wystarczą same wyjścia na plażę, wzbogacane najwymyślniejszymi nawet animacjami. Wycieczki szkolne potrzebują porządnych atrakcji - najlepiej takich, gdzie przyjemnościom towarzyszą rzeczy przydatne. W okolicy tego rodzaju miejsc, wartych odwiedzenia przez grupy zorganizowane, z pewnością nie brakuje.

Pierwszym z brzegu przykładem takiej placówki w samym Niechorzu jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Fascynująca ekspozycja - żeby wymienić tylko rekina bałtyckiego, czyli kolenia - nie jest jedyną atrakcją, jaką przygotowano szkolnym wycieczkom. Uczniowie z zorganizowanej grupy mogą wziąć udział w rozmaitych warsztatach i lekcjach muzealnych, np. na temat tajników zawodu rybaka albo właściwości bursztynu. Bogatą we wszelkie dodatki ofertę dla letnich kolonii przygotowuje także Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, kursująca po niemalże całym Wybrzeżu Rewalskim. Zielone szkoły mogą liczyć nie tylko na piękne widoki i wiatr we włosach, ale też “Szalonego Konduktora” czy… piracki napad.

W temacie pociągów równie dobry dla szkolnej wycieczki maluchów - a nawet znacznie, znacznie lepszy - będzie Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Czekające tam atrakcje z naddatkiem zrekompensują konieczność przejechania z Niechorza tych 26 z kawałkiem kilometrów. U najmłodszych uczestników zielonej szkoły największe zainteresowanie wzbudza ogromna makieta kolejowa, po której bez ustanku pędzą malutkie składy - bajkowe zabawki i wierne modele prawdziwych, zabytkowych już pociągów. Drugim podstawowym atutem parku, który zaciekawi każdą kolonię, są wszystkie latarnie morskie w Polsce - dziesięć razy mniejsze od swoich pierwowzorów. Przewodnicy opowiedzą grupom zorganizowanym mnóstwo fascynujących historii i ludowych podań. Aby w pełni docenić kunszt wykonania modeli latarni, warto wcześniej z bliska obejrzeć tę niechorską.

Na tym nie kończą się możliwości, jakie w Niechorzu i jego okolicach można stworzyć zielonej szkole. Pod rzeczoną latarnią działa choćby Motylarnia, gdzie cała kolonia może obejrzeć mnóstwo barwnych owadów i poznać je bliżej. W sąsiedztwie znajduje się też Muzeum Figur Woskowych - świetna okazja do tego, aby szkolną wycieczkę wzbogacić o serię zdjęć ze znanymi i lubianymi postaciami. Atrakcją, które może jeszcze zainteresować się grupa zorganizowana, będzie też Bajkowa Chata w sąsiednim Rewalu.

Dodano: 2017-02-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz