Niechorze dobrym pomysłem na długi weekend listopadowy nad morzem

Wypoczynkowe wyjazdy na Święto Niepodległości nie są może jeszcze w Polsce szczególnie popularne, ale szansa na trend wzrostowy ruchu turystycznego na ten termin jest całkiem spora. Tym bardziej weekend listopadowy będzie zyskiwać, im gorętsze będą polityczne spory przy okazji marszów i innych obchodów. Wyjazd nad morze to idealny wręcz sposób na “ucieczkę” od tego wszystkiego, a także przyjemny relaks. Zwłaszcza w przypadku takim jak Niechorze, gdzie możliwości rekreacyjne są nad wyraz kuszące.

Rzecz jasna podstawowym walorem takiego wypadu na trzy czy cztery dni (w zależności od kalendarza i indywidualnej sytuacji zawodowo-urlopowej) będzie może i krótkotrwała, za to niezwykle korzystna i odczuwalna zmiana klimatu na zdrowszy. Powietrze nad morzem generalnie jest czystsze, a dodając do tego pozytywny wpływ jodu - i innych składników tzw. aerozolu morskiego - na organizm… Z pewnością taki długi weekend listopadowy w Niechorzu będzie również miłą odmianą od powtarzającej się rok w rok rutyny. Wprawdzie nie ma szans na klasyczne plażowanie, ale długi spacer wzdłuż wyludnionego brzegu w zupełności wystarczy, aby znacząco poprawić sobie samopoczucie. Tym bardziej, że przy okazji jesiennych sztormów jest spora szansa na znalezienie kilku ładnych, przydatnych w pewnych dziedzinach bursztynów.

Na przyjemnych wędrówkach wzdłuż brzegu i podziwianiu fantastycznych pejzaży nie kończą się dostępne atrakcje. Niechorze, a także parę sąsiednich miejscowości, ma kilka godnych uwagi turysty miejsc, które z pewnością warto odwiedzić przy okazji listopadowego długiego weekendu. Choćby z uwagi na spodziewane mniejsze kolejki (a nawet całkowity brak tychże) oraz niższe po sezonie ceny biletów. Oczywiście w dzień świąteczny zapewne większość z nich będzie zamknięta, lecz trzeba mieć świadomość że wyjeżdża się na trzy czy cztery, a nie jedną dobę. Po sezonie powinny funkcjonować m.in. Muzeum Rybołówstwa Morskiego z fascynującymi eksponatami czy latarnia morska, stanowiąca znakomity punkt widokowy.

Równie dobrym pomysłem będzie spędzenie wolnego czasu nad morzem w listopadowy weekend aktywnie, na sportowo. Na terenie Niechorza działa kilka obiektów, które można wykorzystać do rekreacyjnego uprawiania ulubionej dyscypliny. Gminny kompleks posiada m.in. zespół kilku boisk do gier zespołowych, korty tenisowe, halę sportową, skatepark czy nieźle wyposażoną siłownię. Nie wspominając już o trasach rowerowych czy ośrodkach jazdy konnej, oferujących wyjątkowo atrakcyjne wycieczki w siodle po pięknych terenach Wybrzeża Rewalskiego.

A jako iż Niechorze jest miejscowością wybitnie turystyczną, znalezienie w miarę taniego noclegu w trakcie weekendu listopadowego pójdzie szybko i sprawnie. Zwłaszcza rezerwując miejsce przez internet, z pewnym wyprzedzeniem. Wtedy można liczyć na największe zniżki.

Galeria
Dodano: 2017-10-10 12:58:00

Komentarze (2)
MaThek
10.10.2017 14:38

Wyjazd nad morze to zawsze dobry pomysł. A jako że miałem już kilka okazji wypoczywać w Niechorzu, mogę z czystym sumieniem polecić tę miejscowość innym. Wprawdzie ani razu nie był to weekend listopadowy, ale jesienią zdarzyło mi się już tu przyjechać. A tak konkretniej to na ostatni tydzień września.

Anonim
18.06.2019 08:21

Wiem, że jest jeszcze dużo czasu bo dopiero zaczyna się lato ale jako łowca okazji szukam już noclegów na weekend listopadowy. Zazwyczaj wyjeżdżamy z mężem gdzieś wypocząć i tym razem padło chyba na Niechorze. Zobaczymy co uda się znaleźć.

Dodaj komentarz