Niechorze na wczasy i wakacje

Planujesz wakacje nad polskim morzem? Koniecznie odwiedź Niechorze, jedną z ładniejszych miejscowości wypoczynkowych na Wybrzeżu Rewalskim. Z tego artykułu dowiesz się dlaczego warto spędzić wczasy w Niechorzu, co oferuje ta piękna, turystyczna miejscowość.

Niechorze jest jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości na letni wypoczynek, głównie z powodu bardzo dogodnego położenia - z jednej strony morze, a z drugiej jezioro Liwia Łuża, które obecnie jest rezerwatem przyrody. To miejscowość o charakterze letniskowym, posiadająca własne kąpielisko i przystań rybacką, położona w województwie zachodniopomorskim. Niechorze składa się z dwóch części – starszej, zachodniej położonej przy klifowym wybrzeżu oraz nowszej położonej przy jeziorze Liwia. Turyści przyjeżdżają tutaj głównie ze względu na piękne plaże, deptak oraz molo.

Co warto zobaczyć w Niechorzu?

Jeśli lubisz przeplatać wylegiwanie się na plaży ze zwiedzaniem okolicznych atrakcji, wybierz na wczasy Niechorze. Znajduje się kilka naprawdę interesujących atrakcji turystycznych. Najważniejsza jest oczywiście plaża, która w tej miejscowości jest czysta i szeroka. W celu zwiedzenia okolicy, możesz wybrać się w podróż koleją wąskotorową. 

Najważniejszym punktem zwiedzania jest latarnia morska wybudowana na wysokim klifie, z której można podziwiać piękne widoki. Ta druga co do wysokości latarnia na polskim wybrzeżu, ma prawie pięćdziesiąt metrów wysokości.

Wartym zwiedzenia jest Park Miniatur Latarni Morskich, w którym zobaczyć można ciekawe miniatury latarni, zlokalizowanych nad polskim wybrzeżu, w skali 1:10.

Oprócz tego w Niechorzu znajduje się muzeum Muzeum Rybołówstwa, gdzie można poznać zawód rybaka i historię tej części Pomorza.

Baza noclegowa w Niechorzu?

Niechorze posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Oferta noclegów obejmuje zarówno ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe, pensjonaty, jak i domki letniskowe. Każdy znajdzie interesujący nocleg według własnego uznania i oczekiwań. W Niechorzu sporą popularnością cieszą się tanie kwatery prywatne, pokoje gościnne oraz domki. Ceny zaczynają się już od 30 zł za osobę! Decydując się na wczasy w Niechorzu, warto sprawdzić oferty noclegów na stronie Niechorze Przymorzu.pl, gdzie można znaleźć i zarezerwować tanie noclegi w kwaterach prywatnych.

Dodano: 2021-09-30 15:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz