Okazja okazji nierówna, czyli najlepsze terminy na przyjazd do Niechorza

We współczesnym świecie praktycznie nie ma innego wyjścia, jak korzystać z każdej sposobności do odpoczynku. Czy to parodniowego, czy to w pełnym wymiarze urlopowym. Niechorze nad morzem w woj. zachodniopomorskim z pewnością należy do takich kurortów turystycznych, które zasługują na szczególną uwagę. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka, Niechorze trzyma wysoką atrakcyjność właściwie przez okrągły rok.

Weekend we dwoje w Niechorzu - ukochana osoba przy boku, wspólny pokój i odpowiedni nastrój… czasami zakochanym nie trzeba wiele, aby weekend tylko we dwoje udał im się wybornie. Jednak zawsze lepiej mieć pod ręką więcej możliwości, a właśnie tak się mają sprawy dla par w Niechorzu. Spora część miejscowych obiektów noclegowych oferuje specjalne pakiety, dzięki którym weekend we dwoje wzbogaca się o dodatkowe atrakcje (np. masaże). Nie wspominając już o pięknych niechorskich plażach i innych zakątkach w okolicy.

Odnowa biologiczna w Niechorzu - chodzi po prostu o czysty, niczym niezmącony relaks. Ten nad morzem umożliwiają m.in. piaszczyste plaże i korzystny klimat, tyle że na odnowę biologiczną to zdecydowanie za mało. Na szczęście baza noclegowo-turystyczna Niechorza systematycznie się rozwija, w związku z czym coraz bardziej dostępne są wszelkie zabiegi SPA: pielęgnujące, odprężające, quasi-rehabilitacyjne itd. Dzięki nim odnowa biologiczna przynosi bardzo dobre efekty, co pozwala cieszyć się powrotem do pełni formy… a także samym Niechorzem i jego atrakcjami.

Sylwester w Niechorzu - noworoczna impreza w tak kameralnym kurorcie jak Niechorze na pewno przyniesie zupełnie inne wrażenia niż sylwester organizowany u siebie w domu albo na rynku dużego miasta. Wprawdzie na występ na żywo cenionych gwiazd muzyki raczej trudno liczyć, ale zabawa sylwestrowa w Niechorzu cechuje się kilkoma innymi walorami. Od nadmorskiego klimatu (dobrze robi na bolącą głowę), przez fajerwerki i tańce (dla wytrwałych) na plaży (a może i z tarasu morskiej latarni), aż po ciekawe pod wieloma względami lokale.

Boże Narodzenie w Niechorzu - świąteczny wypad do Niechorza na czas Bożego Narodzenia prezentuje się szczególnie kusząco w oczach tych wszystkich, którzy mają już serdecznie dosyć bożonarodzeniowych porządków i kuchennych przebojów w domu. Korzystając z oferty pobytu w Niechorzu, można w pełni skupić się na Bożym Narodzeniu, swojej rodzinie oraz wypoczywaniu. A okazji do relaksu nad morzem nigdy nie brakuje, nawet w drugiej połowie grudnia.

Andrzejki w Niechorzu - czary i wróżby, a do tego dobra muzyka i roztańczona zabawa. Tak z grubsza wyglądają andrzejkowe imprezy. Wybierając się na rzeczoną okoliczność do Niechorza, turyści mogą jeszcze liczyć na kilka kolejnych atrakcji. Wyjazd na andrzejki to zawsze parę noclegów, co pozwoli skorzystać m.in. z bogatego w eksponaty Muzeum Rybołówstwa Morskiego, widoków z latarni morskich czy walorów spacerowania po plaży (aerozol morski, jod i te sprawy). Jak widać dzięki takim andrzejkom w Niechorzu otrzymuje się znakomitą synergię “chilloutu” z “party hard”.

Boże Ciało w Niechorzu - skoro czwartek w Boże Ciało jest ustawowo wolny (przynajmniej dla części zawodów), to dlaczego by nie wziąć krótkiego urlopu i spędzić kilku dni w nadmorskim Niechorzu. Taka wycieczka będzie bardzo przyjemna, jest ku temu parę konkretnych powodów. Boże Ciało wypada pod koniec maja bądź w czerwcu, a w tym czasie pogoda często daje niezły przedsmak gorącego, słonecznego lata. Z kolei same Niechorze kusi paroma ciekawymi atrakcjami (np. figury woskowe, zabytkowa latarnia, kolorowa motylarnia), dzięki którym pobyt nad morzem nie będzie się ograniczać do leżenia na / spacerowania po plaży.

Weekend majowy w Niechorzu - jak wszyscy dobrze wiedzą, początek maja to dobry czas do przyjazdu nad morze. Długi weekend majowy to w kurortach na wybrzeżu faktyczna inauguracja wzmożenia ruchu turystycznego i nie inaczej jest w Niechorzu. Można być niemal w 100 procentach pewnym, że na majówkę otwarte już będą wszyściutkie atrakcje. A Niechorze na majowy weekend naprawdę ma czym nęcić: zabytkowa latarnia z tarasem widokowym, parę parków miniatur i rozrywki w okolicy, oryginalna kolejka wąskotorowa, fascynujące Muzeum Rybołówstwa i wiele, wiele innych.

Wielkanoc w Niechorzu - nasz swojski Bałtyk w okresie świąt wielkanocnych zapewnia tak potrzebne wielu osobom wytchnienie. Chodzi tutaj zarówno o pozytywne dla organizmu właściwości nadmorskiego klimatu, jak i brak jakichkolwiek obowiązków na Wielkanoc. Niektóre obiekty z Niechorza bardzo kompleksowo podchodzą do organizacji świąt, zapewniając wielkanocnym gościom niemalże wszystko. I kiedy nie trzeba ganiać po kuchni albo z wiadrem i mopem, można w pełni oddać się przyjemnemu odprężeniu w bardzo fotogenicznym Niechorzu.

Walentynki w Niechorzu - dla dwojga zakochanych Niechorze może zaoferować sporo intrygujących rzeczy. A trudno o okazję bardziej sprzyjającą sprawdzeniu tego niż walentynki. Wprawdzie 14 lutego najczęściej nad morzem panuje sroga zima, ale da się to przekuć w okoliczność sprzyjającą: śnieżna sceneria, wspólne spacery po plaży i szukanie bursztynów, walentynkowy nastrój… A po powrocie z romantycznej przechadzki po Niechorzu - kolacja przy świecach, pobudzający masaż i dobre wino do skonsumowania walentynek.

Ferie zimowe w Niechorzu - niektórzy uważają, że zimą nad morzem nie ma czego szukać, więc i na ferie nie ma po co przyjeżdżać. Jak pokazuje choćby Niechorze, to dość poważny błąd. W okresie ferii zimowych jest tutaj co robić, a podziwianie niezwykłych, zimowych krajobrazów na wybrzeżu ze szczytu latarni morskiej to tylko jedna z nich. Ferie zimowe w Niechorzu to dobra sposobność do przechadzek po plaży i przebierania wyrzuconych przez fale wodorostów w poszukiwaniu bursztynu, a także zwiedzenia Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu czy skorzystania z bardzo dobrego zaplecza sportowo-rekreacyjnego.

Dzień Kobiet w Niechorzu - okolicznościowe połączenie porządnego odprężenia z jednoczesną dbałością o urodę i rozwój osobisty. Tak można w skrócie podsumować najbogatsze w atrakcje pakiety na Dzień Kobiet, jakie można znaleźć w Niechorzu. Kojący pobyt nad morzem, wszelkie zabiegi, prelekcje, warsztaty i spotkania… Paniom nie zabraknie atrakcji, a do tego na Dzień Kobiet w Niechorzu dojdą przecież typowe zalety pobytu nad morzem: kojące cisza i spokój oraz sprzyjający kobiecemu zdrowiu nadmorski klimat.

Wakacje w Niechorzu - sezon wakacyjny to prawdziwy rozkwit potencjału turystycznego Niechorza, o czym najlepiej świadczy liczba turystów rokrocznie odwiedzających ten kurort właśnie w okresie wakacji. Do plażowania - w bardzo dobrych warunkach zresztą - i wodnych szaleństw na bałtyckich falach do zestawu atrakcji w Niechorzu na wakacje dochodzą m.in. motylarnia tuż przy latarni morskiej, Muzeum Figur Woskowych, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, Nadmorska Kolejka Wąskotorowa i dużo, dużo więcej mocnych pokus, którym warto ulec.

Jesień w Niechorzu - sezon jesienny w Niechorzu wcale nie prezentuje się jakoś mniej ciekawie od letniego. Ba! Dla stosunkowo dużej grupy turystów to właśnie jesień stanowi najlepszy czas do wyjazdu nad morze. Jesienią nie ma tłumów, ze wszystkich atrakcji wciąż można korzystać w miarę swobodnie (i nie odstawać w kolejkach), a do tego mnóstwo wszelkiego rodzaju cen wraca do odczuwalnie niższego poziomu jeszcze sprzed czerwca. Jak zatem wyraźnie widać, jesień w Niechorzu przedstawia się bardzo, ale to bardzo kusząco.

Weekend listopadowy w Niechorzu - i to co najmniej dwa razy: albo na Wszystkich Świętych, albo na Święto Niepodległości. A jak ktoś może sobie na to pozwolić, te i dwa weekendy listopadowe w jednym roku sobie zorganizuje. Dlaczego przy listopadowych okolicznościach warto zainteresować się akurat Niechorzem? Choćby ze względu na zapierające dech w piersi krajobrazy i dużą morską latarnię z tarasem widokowym. A to tylko niewielka część atrakcji, jakie czekają w Niechorzu na długi, listopadowy weekend.

Dodano: 2017-06-26
Komentarze (2)
MaThek 26.07.2017 12:34

Kilkadziesiąt już razy przyjeżdżałem nad polskie morze, ale pobyt w Niechorzu mocno wrył mi się w pamięć. Końcówka sierpnia bodaj 1999 roku, zatrzymaliśmy się z rodzicami u starszej pani (której imienia już niestety nie pamiętam) mieszkającej zaraz przy zejściu na plażę, takim prawie klifie. Drewniana chatynka, wszystko wyglądało, jakby się miało zaraz rozpaść i zawalić - a mimo tego czułem się tam jak Gość, a nie klient.

Anonim 3.10.2017 11:30

Byłem ostatnio w Niechorzu i moim zdaniem największą atrakcją jest tamtejsza latarnia morska. Za kilka złotych możemy podziwiać widoki chociażby na plażę, pobliskie jezioro czy wiatraki w oddali.

Dodaj komentarz