Oskar poleca – Niechorze

Odpowiedź na pytanie: z czym kojarzy ci się Niechorze, z pewnością dla wielu z nas nasuwa jednoznaczne skojarzenie – latarnia morska! Jest to odpowiedź zarówno poprawna, jak i nie do końca sprawiedliwa. Latarnia morska w Niechorzu to faktycznie najważniejsza atrakcja tej miejscowości, a także jedna z większych atrakcji gminy Rewal i, można z całą odpowiedzialnością zaryzykować to stwierdzenie, całego bałtyckiego wybrzeża. Nie bez powodu uznawana jest za jedną z najpiękniejszych polskich latarni. Jej wieża wznosi się na wysokość ponad czterdziestu metrów, a z tarasu, przy dobrej widoczność, całą okolicę, aż po horyzont, widać jak na dłoni.

Niechorze jednak to nie tylko latarnia. Na uwagę zasługują tu również dwie atrakcje, nazwijmy je - „naturalne”.

Pierwsza z nich to oddzielone od linii morskiej niezbyt szerokim pasem lądu jezioro „Liwia Łuża”. Jest to, uznany za jeden z najciekawszych na pomorzu, rezerwat przyrody, w którym spotkać można rzadkie gatunki ptaków oraz wiele rodzajów ryb. Wokół jeziora wyznaczony został pieszy szlak turystyczny o długości około 10 km.

Drugą atrakcją naturalną Niechorza jest... foka o imieniu Depka. Wypuszczona z helskiego fokarium w 2004 roku, wyjątkowo upodobał sobie niechorskie plaże, gdzie często można ją spotkać.

Podsumowując, w Niechorzu nie można pominąć słynnej latarni, warto jednak zwrócić uwagę na naturalne, ciekawe atrakcje tego miejsca.

Dodano: 2013-10-08
Komentarze (0)
Dodaj komentarz