Pielęgnacja cery podczas urlopu i na co dzień - jakie kosmetyki wybrać?

Nie zapomnij zadbać o swoją cerę nawet podczas wypoczynku- czy to wypadu weekendowego, czy dłuższych wakacji. Odpowiednio dopasowana pielęgnacja, jest niezbędna, by móc cieszyć się piękną i zdrowo wyglądającą cerą. Jak dobrać kosmetyki do rodzaju naszej skóry? Co powinniśmy wziąć pod uwagę, wybierając produkty do codziennej pielęgnacji? 

Piękna i świetlista skóra to marzenie wielu osób. Z pewnością każdy zgodzi się z faktem, że to właśnie promienny wygląd jest najlepszą ozdobą naszej twarzy. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Dobór kosmetyków sprawia większości z nas niemały kłopot. Sięgamy po znane i często reklamowane produkty, które nie zawsze sprawdzają się na naszej skórze. Każda cera ma bowiem inne właściwości, preferencje oraz skłonności. Tym samym każda ma też inne potrzeby. Jeśli więc kremy, których dotychczas używaliśmy, nie sprostały naszym oczekiwaniom, to wcale nie musimy rozkładać rąk i się poddawać. Branża kosmetyczna ma nam bowiem obecnie naprawdę dużo do zaoferowania. Sprawdźmy więc, jak znaleźć kosmetyk do pielęgnacji twarzy skrojony idealnie na miarę naszych potrzeb. 

Kosmetyki dopasowane do potrzeb skóry

Wyróżniamy kilka podstawowych typów cery. Jest to skóra sucha, normalna, mieszana oraz tłusta. Warto dodać do tego także typ trądzikowy, który zdarza się przecież nierzadko. Zdefiniowanie tego, jakim ''typem'' jesteśmy, jest pierwszym i właściwie najważniejszym krokiem do znalezienia idealnych kosmetyków pielęgnacyjnych. To niezwykle ważne, ponieważ stosowanie kremów o innym przeznaczeniu, może mieć naprawdę przykre skutki. Dla przykładu, użycie ciężkich, bogatych kremów mających na celu dogłębne nawilżenie skóry suchej, przez posiadacza cery tłustej i trądzikowej, doprowadzi najpewniej do zapchania porów, czego konsekwencją może być zaognienie stanów zapalnych oraz pojawienie się nowych wyprysków. 

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak zdefiniować swój typ cery. To bardzo proste i wymaga od nas jedynie uważnej obserwacji. Nadmierne świecenie na obszarze całej twarzy, jest charakterystyczne dla skóry tłustej. W przypadku suchej natomiast może pojawiać się uczucie ściągnięcia, czy brak sprężystości. Cera mieszana łączy w sobie z kolei cechy poprzednich dwóch typów. 

Kosmetyki naturalne — delikatne dla skóry

Wiele osób boryka się z różnego rodzaju podrażnieniami skóry twarzy. Szczególnie obecnie, jest to bardzo powszechne. Każdego dnia stosujemy wiele różnych preparatów, kosmetyków pielęgnacyjnych, czy tych do makijażu. Cera większości z nas nie znosi tego zbyt dobrze. Problem ten dotyczyć może osoby o każdym typie skóry, dlatego też warto dowiedzieć się, jak przeciwdziałać powstawaniu zaczerwienień, wysypek, miejscowych przesuszeń, czy innych podrażnień. Pierwsza i właściwie jedyna zasada to stosowanie sprawdzonych, najlepiej naturalnych kosmetyków. Zazwyczaj w preparatach pielęgnacyjnych znajduje się bowiem wiele składników, które mogą powodować podrażnienia. Stawiając na kremy oraz inne kosmetyki stworzone na bazie naturalnych wyciągów, znacznie minimalizujemy ryzyko ich wystąpienia. Świetne produkty ekologiczne do codziennego stosowania znajdziemy na przykład na https://allegro.pl/strefa/uroda/kosmetyki-naturalne

Ważny jest skład — jakich składników unikać? 

Wiemy już, że kosmetyki naturalne to najlepsze rozwiązanie dla każdego typu skóry. Jednak, aby wybierać preparaty pielęgnacyjne z rozwagą, powinniśmy dowiedzieć się nieco na temat ich składów. Umiejętność ich odczytywania jest bardzo ważna, ponieważ pozwoli nam zweryfikować jakość produktu. Jest bowiem wiele składników powszechnie stosowanych w większości drogeryjnych kremów do twarzy, które w rzeczywistości mają bardzo negatywny wpływ na jej kondycje. Unikać powinniśmy przede wszystkim kosmetyków zawierających Alcohol Denat, który ma działanie silnie przesuszające, a także SLS, będące częstym składnikiem żeli do mycia twarzy. 

Dodano: 2020-04-27 09:38:00

Komentarze (1)
Anonim
6.06.2021 12:51

Polecam zwracac uwage na sklad kometykow, a latem koniecznie SPF50

Dodaj komentarz