Plaże Wybrzeża Rewalskiego

Pustkowo

Nieco dalej na wschód od Pobierowa, znajdują się najszersze plaże całego Wybrzeża Rewalskiego. Dojdziemy na nie przechodząc przez łagodny klif. Ratownicy patrolują 200-metrowy odcinek między zejściami z ulic Bałtyckiej i Spacerowej. Dyżurują podobnie jak ich koledzy i koleżanki z Pobierowa (oraz pozostałych miejscowości gminy). Niepełnosprawni najlepiej zrobią, korzystając ze zjazdu przy ulicy Nadmorskiej, tuż obok największej (w dosłownym tego słowa znaczeniu) atrakcji miasteczka – Bałtyckiego Krzyża Nadziei.

W pobliżu tego miejsca właściciele psów mogą wybrać się na plażowy spacer ze swoimi pupilami do wyznaczonej dla nich, 100-metrowej strefy. Latem, nie brakuje tu też budek serwujących słodkości i napoje dla ochłody. Preferujący ruch będą mogli skorzystać również z boisk do piłki plażowej.

Pustkowo nie jest (jeszcze) szeroko znanym kurortem. To, plus nieprzeciętna szerokość plaż sprawia, że ze znalezieniem wolnego skrawka piasku w pobliżu zejść, nie będą miały problemu nawet duże, wielopokoleniowe rodziny, spędzające urlop w pełnym składzie.

Dodano: 2015-08-06
Poprzedni 1 / 6
Komentarze (2)
Anonim 5.08.2021 15:49

Uwielbiam wybrzeże rewalskie. Zdecydowanie mój strzał w dziesiątkę, jeśli chodzi o wybór miejsca pobytu na wakacje.

Anonim 5.08.2021 15:50

Byłam we wszystkich 6 nadmorskich kurortach. Polecam każdemu, kto jeszcze zastanawia się nad swoim wakacyjnym wyjazdem.

Dodaj komentarz