Rewal

Strome skarpy, złote piaszczyste wydmy, wysokie drzewa, rybackie łodzie – idealna sceneria dla pięknych, pamiątkowych zdjęć. W dwóch miejscach – przy ul. Westerplatte i Klifowej – na turystów czekają dedykowane właśnie takim celom celom platformy i tarasy, z których komfortowo mogą korzystać również niepełnosprawni. Po spacerach i podziwianiu widoków warto wypocząć na drobnym, czystym piasku – choć rozłożenie się bywa kłopotliwe, ze względu na znaczną liczbę wczasowiczów.

By pluskać się z poczuciem bezpieczeństwa i kontroli, najlepiej wybrać zejścia od ul. Białej do ul. Westerplatte, tworzące 300-metrową strefę strzeżonego kąpieliska. Z innych atrakcji są m.in. duża zjeżdżalnia,dmuchane skocznie, szalone jazdy na bananie, dynamiczne przejażdżki/rejsy motorówkami, skuterami wodnymi lub katamaranami.

Na przechadzki z czworonożnymi przyjaciółmi kierujmy się do zejść 19 (ul. Brzozowa), 20 (ul. Klifowa) i 26 (ul. Szczecińska). Przy każdym z wymienionych możemy wyprowadzić zwierzęta na ok. 100-metrowy obszar, bez narażania się na upomnienia czy mandaty. Osoby korzystające z wózków inwalidzkich najłatwiej wejdą na plażę przy przystani rybackiej (ul. Saperska).

Wczesnym rankiem przy kutrach z pewnością będziemy mogli zakupić w świeże ryby, dopiero co wyciągnięte z morza. Według lokalnych opowieści, miejscowi osadnicy przed wiekami mogli posilić się wyrzuconym na brzeg wielorybem. O tej historii przypominają dwa stalowe szkielety waleni, ustawione tuż przy plaży, niedaleko skrzyżowania ulic Westerplatte i gen. Władysława Sikorskiego.

Dodano: 2015-08-06
Komentarze (0)
Dodaj komentarz