Rowerem po Wybrzeżu Rewalskim

Na terenie gminy Rewal działają wypożyczalnie rowerów REWAL BIKE SYSTEM. Usytuowane są w Pobierowie, Rewalu i Niechorzu. Są to nowoczesne punkty, które umożliwiają wypożyczenie roweru w jednym miejscu, a oddanie go w innej miejscowości. Całość funkcjonowania systemu jest tak skonstruowana, że istnieje możliwość przewiezienia roweru Nadmorską Kolejką Wąskotorową - oczywiście bezpłatnie. Gmina Rewal stawia na aktywny wypoczynek turystów oferując szereg atrakcji na całym wybrzeżu. Znajdziemy tu wiele ciekawych i pełnych niespodzianek szlaków rowerowych, które warto zobaczyć.

Na terenie Pogorzelicy i Niechorza spotkamy następujące szlaki:

  • Szlak Jeziora Liwia Łuża o długości 8,8 km, początek w Niechorzu przy dworcu PKS, następnie przez Skalno i Pogorzelicę wokół jeziora Liwia Łuża i rezerwat ptaków i z powrotem do Niechorza.

  • Szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego - początek w Niechorzu, dalej przez Aleję Bursztynową do dworca PKP w Pogorzelicy, długość ok. 4,2 km.

  • Szlak Leśny Dukt - od dworca w Pogorzelicy, przez jezioro w Konarzewie i powrót na ul. Leśną, ok. 6,6 km.

  • Szlak Historia Niechorza - od dworca PKS do latarni morskiej, długość ok. 2 km.

W Rewalu:

W Pustkowie:

W Pobierowie :

Warto jest wypożyczyć rower i przemierzyć te cudowne okolice - polecam !

Dodano: 2021-08-01
Komentarze (1)
Anonim 31.08.2021 19:58

Cudownie jest jeździć rowerem po promenadzie przy morzu, mam nadzieje, ze w Polsce bedzie powstawac coraz wiecej takich urokliwych tras.

Dodaj komentarz