Spokojne wczasy nad morzem. Wybierz te miejsca

Wczasy nad Bałtykiem kojarzą Ci się z zatłoczonymi kąpieliskami, gdzie każdy usiłuje oddzielić się od innych parawanem; zgiełkiem i długimi kolejkami po gofry? Czas poznać zupełnie oblicze polskiego wybrzeża. Przedstawiamy spokojnie miejscowości, gdzie będziesz mógł cieszyć się prywatnością na prawie pustych, szerokich i piaszczystych plażach; podziwiać monumentalne klify czy długo spacerować wśród lasów i jezior.


Spokojne miejscowości nad Bałtykiem, gdzie możesz wypocząć na plaży z dala od tłumów

Międzywodzie

Wolin, największa wyspa w całości położona na terytorium Polski, słynie nie tylko z przepięknych piaszczystych plaż. Przybywający na nią turyści znajdą tu zapierającą dech w piersiach przyrodę, najwyższe w kraju klify rozciągające się na odcinku 15 km, bardzo stare drzewa, a nawet rezerwat żubrów. Spokojne i urokliwe Międzywodzie będzie stanowiło doskonały punkt wypadowy do eksploatacji wyspy. To idealne miejsce dla osób, które lubią wypoczywać na plaży, ale i dla tych, którzy wolą długie wędrówki – w okolicy na terenie Wolińskiego Parku Krajobrazowego wiedzie wiele ciekawych i różnorodnych szlaków turystycznych wśród lasów i jezior. Kąpielisko w Międzywodziu jest strzeżone w sezonie letnim, ma ok. 600 m szerokości. Międzywodzie to dobre miejsce na rodzinne wczasy nad morzem. 

Pobierowo

Miłośnicy spokojnego wypoczynku nad morzem bardzo dobre warunki znajdą także w Pobierowie. To miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal. To niewielka, lecz malowniczo położona w otoczeniu lasów sosnowych wieś, gdzie znajdziesz niezwykle czystą piaszczystą plażę, nad którą wznosi się stromy brzeg klifowy wysoczyzny rewalskiej. Bez wątpienia największą atrakcją Pobierowa jest kąpielisko z linią brzegową liczącą ok. 400 m. wielokrotnie wyróżniane "Błękitną Flagą". Na jego terenie znajduje się również park linowy i wiele atrakcji dla rodzin. W sezonie turystycznym w Pobierowie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe, jednak nie należy obawiać się tłumów.

Sprawdzone noclegi nad morzem znajdziesz w serwisie:


Sianożęty

W okolicach Kołobrzegu bardzo ciekawą propozycją na wakacje nad morzem są Sianożęty. Rezerwacja noclegu w Sianożętach pozwala cieszyć się wypoczynkiem na pięknej plaży z dala od tłumu, a jednocześnie nie rezygnować z komfortu, jaki daje bliskość miasta. Zaledwie jeden kilometr od miejscowości znajduje się Ustronie Morskie, a 10 km – Kołobrzeg. Osoby, którym zacznie brakować miejskiego zgiełku bez problemu szybko dotrą do większego ośrodka, gdzie w sezonie można uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach. Plaża w Sianożętach jest szeroka i piaszczysta, a jej część wydzielona na kąpielisko ciągnie się przez 1400 m. Turyści chwalą przede wszystkim łagodne zejścia do wody. W Sianożętach znajduje się również przystań rybacka.

Łazy

Bardzo urokliwym położeniem może również poszczycić się niewielka miejscowość Łazy w powiecie koszalińskim ulokowana malowniczo na mierzei pomiędzy Morzem Bałtyckim i Jeziorem Jamno, w pobliżu Jeziora Bukowo. Miejscowość znajdująca się na terenie Koszalińskiego Parku Krajobrazowego oferuje piękne widoki i długie trasy spacerowe nad wodą i w otoczeniu lasów. Starsi i młodsi chętnie przyjeżdżają tu ze względu na wyjątkowy mikroklimat, który szczególnie korzystny jest dla osób cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych. W Łazach znajduje się kąpielisko o linii brzegowej o długości około 100 m. Turyści bardzo upodobali sobie również platformę widokową przy głównym zejściu na plażę – to miejsce, gdzie znajduje się charakterystyczny pomnik kotwicy, a w sezonie można wziąć udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych.

Dąbki

Innym dobrym pomysłem na spokojne wczasy nad morzem jest rezerwacja noclegu w Dąbkach. To miejscowość uzdrowiskowa położona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Darłowo. Dąbki mają bardzo ciekawe położenie nad Bałtykiem, na wybrzeżu słowińskim i nad brzegiem jeziora Bukowo. To miejsce wyróżnia się wyjątkowo korzystnym klimatem, dlatego też warto tu przyjechać by skorzystać z zabiegów leczniczych czy relaksacyjnych w sanatorium. Plaża w Dąbkach jest zadbana, szeroka i piaszczysta. Z miejscowości możemy dostać się na nią poprzez wydmy porośnięte sosnami. W Dąbkach znajduje się także przystań rybacka, gdzie można kupić świeże ryby prosto z kutra. Zobacz sprawdzone noclegi w Dąbkach

Bobolin

Wakacje warto spędzić również w położonym w sąsiedztwie Dąbek Bobolinie. To jeszcze mniejsza wieś, która liczy zaledwie około 135 stałych mieszkańców. Nie znajdziesz tu zbyt wielu sklepów czy lokali gastronomicznych, jednak w pobliżu można wynająć przytulny i niedrogi nocleg. Plaża w Bobolinie jest szeroka i zazwyczaj pusta. To piękne miejsce, do którego dotrzesz drogą przez las z Dąbek. Tu pływając czy opalając się będziesz mógł cieszyć się spokojem i prywatnością. Warto wiedzieć, że na plaży w Bobolinie znajdują się także bunkry, które stanowią pozostałość po dawnym niemieckim poligonie.

Karwia

Inną ciekawą opcją by zaplanować letni wypoczynek nad Bałtykiem jest Karwia. To miejscowość wypoczynkowa położona niedaleko Jastrzębiej Góry, w gminie Władysławowo, w powiecie w województwie pomorskim. Karwia nie jest tak ustronna, jak niektóre z wyżej wymienionych miejscowości – znajdują się tu liczne puby, restauracje i miejsca, gdzie można wyjść się zabawić – jednak nadal nie przytłacza. Dla Karwi charakterystyczna jest zabytkowa zabudowa w kaszubskim stylu. Turystów przyciąga jednak przede wszystkim szeroka plaża o długości 3 km, która prawie nigdy nie jest zatłoczona.

Galeria
Dodano: 2022-06-06 08:49:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz