Sprawdzony sposób na udane andrzejki? Weekendowy wypad nad morze do Niechorza!

29 listopada wypada tak zwana wigilia św. Andrzeja, czyli ludowe święto z długimi tradycjami, nierozerwalnie związane z rozmaitymi wróżbami na przyszłość - najczęściej w sferze uczuciowej. Przednia zabawa na andrzejkach to przy dobrym towarzystwie pewnik, jednak to dla niektórych jeszcze za mało. Dlatego też systematycznie rośnie popularność wyjazdów w celach turystycznych na ten termin po sezonie, również do kameralnych kurortów nad morzem w rodzaju Niechorza. Nie dość, że szykuje się niezła impreza, to jeszcze w weekend można odpocząć w niezwykle efektywny sposób.

I warto już na początku nadmienić, że bodaj dla większości listopadowych turystów to właśnie walory parodniowego wypoczynku nad morzem odgrywają pierwszoplanową rolę, andrzejkowa zabawa to rzecz co najwyżej drugorzędna. Lanie wosku i interpretowanie nietypowych kształtów praktycznie zawsze i wszędzie wygląda bardzo podobnie, czego już nie da się powiedzieć np. o czystości powietrza. Andrzejki w Niechorzu stanowią idealny pretekst do tego, aby choć na chwilę zmienić ciężki, miejski klimat (i smog) na orzeźwiającą, morską bryzę oraz korzystny dla zdrowia jod. Co do okolicznościowych imprez, to czasami uda się trafić na coś oryginalnego i nietypowego - czyli najczęściej czerpiącego z barwnego, pomorskiego folkloru.

A zatem andrzejkowe rozrywki to z całą pewnością istotny, ale niekoniecznie już kluczowy punkt programu pobytu nad morzem w trakcie weekendu w listopadzie / grudniu. Tym, co sprawia że Niechorze cieszy się sporym wzięciem turystów, są dostępne w miejscowości i jej najbliższych okolicach atrakcje. Niezwykle zróżnicowanego typu, choć rzecz jasna w trakcie andrzejek wybór będzie nieco mniejszy niż w pełni sezonu letniego. Oczywiście walory klimatyczne pozostają niezmienne, a zatem bez porządnej przechadzki po plaży się nie obędzie. Raz - świeże powietrze, dwa - fantastyczne krajobrazy, a trzy - wyśmienita okazja do pozbierania bursztynów wyrzuconych na brzeg przez sztormowe fale. Nie mówiąc już o dobrodziejstwach wynikających ze wzmożonej aktywności fizycznej, do której mogą zachęcać wypożyczalnie rowerów, ośrodki jazdy konnej i inne obiekty sportowe.

Naturalne atuty kurortu to jedno, lecz przecież Niechorzu nie brakuje intrygujących miejscówek, które na andrzejki nad morzem zdecydowanie warto odwiedzić. Chociażby dlatego, że listopad w kwestii natężenia ruchu turystycznego jest kompletnie nieporównywalny z wakacjami, co ma bardzo konkretne przełożenie na skrócenie czasu jaki trzeba odstać w kolejkach właściwie do zera. Czasami nawet bilety będą znacznie tańsze. Jeśli chodzi o konkretne miejscówki z Niechorza, niewątpliwie warto wymienić latarnię morską oraz pełne fascynujących eksponatów Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Krótkie, listopadowe wojaże andrzejkowe to wprawdzie nie do końca to samo, co cały turnus urlopowy nad morzem, ale niewątpliwie dają parę wymiernych korzyści. Od zadbania o zdrowie począwszy, a na dobrym samopoczuciu i zregenerowaniu części sił skończywszy. Niechorze daje przyjezdnym wystarczająco dużo możliwości w każdym z powyższych zakresów. Akurat na andrzejki warto zainteresować się specjalnymi pakietami pobytowymi miejscowych obiektów wypoczynkowych. Niejednokrotnie łączą one bowiem okolicznościowe zabawy z noclegami w korzystnych cenach.

Dodano: 2017-11-27
Komentarze (1)
MaThek 27.11.2017 15:41

Niechorze to unikalna miejscowość na polskim wybrzeżu - nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Nawet jeśli odpoczywałem tam ledwie 2 czy 3 razy - i to tylko w wakacje. Być może gdybym nie musiał wybierać pomiędzy kilkusetkilometrową jazdą moim bolidem ferrari (Seicento jest od Fiata, więc na jedno wychodzi) - dwóch takich w krótkim odstępie czasu samochód mógłby nie przetrzymać - rozklekotanymi busami z kierowcami unikającymi ITD jak diabeł wody święconej i "niezawodnym" PKP, to nawet chętnie wybrałbym się na andrzejki nad morzem.

Dodaj komentarz