Studencie - oszczędzaj na wakacje

Czy konto studenckie wciąż się opłaca?

Odpoczynek to ważna sprawa dla każdego z nas, również dla studentów. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na wymarzony wyjazd. Idealnym rozwiązaniem jest odkładanie pieniędzy na konto - dzięki temu po ciężkiej nauce, będzie można zregenerować siły podczas urlopu. 

Wśród wielu ofert kont bankowych znajdziemy takie, które są skierowane do osób w wieku studenckim. Ten typ rachunku mogą założyć nie tylko osoby studiujące. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić oraz jak znaleźć najlepsze konto studenckie.

Dla studenta i nie tylko...

Konta studenckie są dostępne w większości banków w Polsce, są to rachunki skierowane do osób młodych - między 18 a 26 rokiem życia. Warte zauważenia jest to, że nie jest konieczne posiadanie statusu studenta, by móc założyć takie konto, wystarczy, że mieścisz się w podanym przedziale wiekowym. Być może właśnie osiągnąłeś pełnoletniość i chcesz usamodzielnić się i mieć miejsce na przechowywanie własnych oszczędności i funduszy, a być może właśnie wyjeżdżasz z rodzinnego domu, by móc rozwijać swoja karierę naukową i musisz dojrzale zacząć decydować o swoich pieniądzach? W każdym z tych przypadków, a także w wielu innych, warto odnaleźć taki rachunek, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb. 

Jak wybrać konto skrojone na miarę Twoich potrzeb?

Oferty bankowe zmieniając się niemal z miesiąca na miesiąc. Aby móc wybrać najlepszą opcję z możliwych, należy zapoznać się z większością proponowanych usług. Niekoniecznie opinia znajomego czy starszego brata będzie adekwatna do Twoich potrzeb. Pamiętaj, że zarządzanie pieniędzmi należy traktować niezwykle indywidualnie, dlatego to, co sprawdzi się u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u Ciebie. Aby mieć pewność, że dokonałeś najlepszego z możliwych wyborów, porównaj kilka ofert aktualnych w danej chwili. Niech nie przerazi Cię ta wizja! Wcale nie oznacza ona konieczności przeglądania po kolei stron internetowych znanych Ci banków i analizowania przedstawionych ofert rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. To byłoby dość czasochłonne i z pewnością żmudne. Warto w takim wypadku skorzystać z porównywarek kont studenckich oraz przygotowanych rankingów, np. https://money24.pl/ranking-kont-dla-studentow/. To z nich szybko i sprawnie wywnioskujesz, który bank spełnia Twoje wymagania i w którym w dogodny sposób założysz swój studencki rachunek. I to wszystko bez wychodzenia z domu.

Jakie są zalety posiadania konta studenckiego?

Przede wszystkim ten rodzaj rachunku jest zazwyczaj znacznie tańszy od standardowych kont osobistych - darmowe konto i brak opłat za korzystanie z bankomatów, wpłatomatów i karty z pewnością przyciągnie wiele młodych osób, którym zależy na rachunku, który nie będzie generował wielu kosztów, co ma niebagatelne znaczenie dla studenckiej kieszeni. Wiele banków i innych instytucji prowadzących konta studenckie rezygnuje z pobierania prowizji lub stawia niezbyt trudne do spełnienia warunki, które pozwalają uniknąć opłat - np. konieczność kilkurazowej zapłaty kartą podczas zakupów, by anulować opłatę za korzystanie z niej - co nie jest szczególnie uciążliwe podczas życia studenckiego - kartą bowiem możesz płacić za wszystko, nawet za kawę w uczelnianym automacie!

Bankom zależy, aby zapunktować w oczach studentów, wiedzą bowiem, że za kilka lat będą mogli zostać ich stałymi klientami korzystającymi z większej liczby oferowanych produktów. Warto więc zrobić dobre wrażenie na młodym kliencie. Podczas decyzji o założeniu konkretnego konta warto dopytać, co się z nim stanie, kiedy osiągniesz graniczny wiek (zazwyczaj 26 lat)? Być może będziesz mógł przekształcić studenckie konto w rachunek ze standardowej oferty?

Dodano: 2020-06-05 11:23:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz