Sylwester za granicą - co trzeba wiedzieć

Sylwestrowa noc zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie masz jeszcze planów, gdzie spędzić ten wyjątkowy czas? Na szczęście, możliwości jest wiele, a wśród nich od wielu już lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego typu wyjazdy zagraniczne. Jeśli to rozwiązanie przypadło Ci do gustu, nie pozostaje nic innego, jak rozejrzeć się za najlepszymi lokalizacjami i jeszcze dziś zaplanować sylwestra poza Polską. Podpowiadamy, jak to zrobić i gdzie warto się wybrać!

Obecnie świat stoi przed nami otworem, jak nigdy wcześniej. Dotyczy to nie tylko wyjazdów służbowych czy wakacji w sezonie letnim, ale także wyjazdów z okazji świąt Bożego Narodzenia czy właśnie sylwestra i Nowego Roku. Dzięki tego typu podróżom można oderwać się od rzeczywistości, nabrać odpowiedniego dystansu, a przede wszystkim spędzić ostatni dzień roku w malowniczej scenerii. 

Gdzie spędzić tegorocznego sylwestra?

Z roku na rok coraz więcej naszych rodaków decyduje się na przywitanie Nowego Roku poza Polską. Gdy w naszym kraju panuje zima, w innych rejonach świata można bowiem wypocząć na słonecznej plaży czy odwiedzić interesujące miejsca znane z programów podróżniczych. W tej chwili tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybór lokalizacji, w której można spędzić sylwestrową noc. Liczba ofert dostępnych na rynku jest na tyle duża, że z pewnością każdy znajdzie coś, co spełni jego oczekiwania. Tym bardziej, że wciąż można znaleźć świetne okazje last minute i zarezerwować loty oraz noclegi w atrakcyjnych cenach! W tym miejscu warto polecić serwis: https://www.esky.pl/tanie-loty, dzięki któremu planowanie podróży jest szybkie, proste i tanie.

new-years-eve-firewalks-2021-08-26-17-17-27-utc.jpg

Sylwester za granicą - najpopularniejsze kierunki

Dla jednych spełnieniem sylwestrowych marzeń będzie podróż do ciepłych krajów, gdzie Nowy Rok będzie można przywitać pod palmami, inni natomiast celują w nieco bardziej zimowe klimaty. Jeśli chodzi o te pierwsze od lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się Zjednoczone Emiraty Arabskie, w tym przede wszystkim Dubaj, który zachwyca luksusem, drapaczami chmur, jak i cudownymi plażami. Na liście najpopularniejszych kierunków nie może też zabraknąć Tajlandii, Egiptu czy Dominikany. Spośród europejskich miast na uwagę zasługuje natomiast w szczególności Paryż, Barcelona, Rzym czy Wiedeń. Miłośnicy chłodniejszego klimatu stawiają najczęściej na Oslo, Sztokholm czy nieco bliższą podróż do Kopenhagi.

new-years-eve-firewalks-2021-08-26-17-17-27-utc.jpg

Jak zorganizować sylwestrowy wyjazd za granicę? 

Organizacja wyjazdu sylwestrowego poza granice naszego kraju nie jest trudna, ale wymaga zachowania kilku zasad. Przede wszystkim najlepszym wyjściem jest zadbanie o wszelkiego typu rezerwacje z odpowiednim, nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jeśli jednak ktoś podejmie decyzję o podróży na kilka dni przed sylwestrem, to nic straconego! Jak się okazuje, za pośrednictwem wyszukiwarki eSky.pl można znaleźć mnóstwo ciekawych ofert last minute. Warto też skorzystać z zakładek “Okazje” oraz “City Break”, gdzie dostępne są kolejno najkorzystniejsze oferty na rynku jeśli chodzi nie tylko o bilety lotnicze oraz gotowe plany kilkudniowych wyjazdów. Planując sylwestrową wyprawę za granicę, nie można zapomnieć też o zakupie odpowiedniego ubezpieczenia, w tym zarówno podróżnego, jak i na wypadek konieczności rezygnacji z podróży. Jak widzimy, do organizacji takiego wyjazdu  najlepiej podejść kompleksowo, korzystając z dostępnych narzędzi online, dzięki którym wszelkie okazje są na wyciągnięcie ręki.  

Dodano: 2023-01-02 13:22:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz