Tanie loty z Krakowa, czyli gdzie się wybrać w okresie jesiennym?

W okresie jesienno-zimowym można odpocząć od zgiełku miasta w wielu ciekawych miejscach. Obecnie można dostać się samolotem z Krakowa do wielu miast europejskich, azjatyckich i amerykańskich.


Tanie loty z Krakowa dokąd?

Kraków jest ciekawym miastem pod względem turystycznym, jednak jego mieszkańcy szukają wypoczynku w innych regionach Polski lub świata. Szczególnie okres jesienno-zimowy sprzyja wyjazdom do ciepłych i słonecznych krajów. Niektórzy wybierają właśnie jesień na zwiedzanie z innego powodu – ze względu na niższe koszty wyjazdu. Planując podróż, warto wybrać zatem tanie loty z Krakowa (https://www.fru.pl/loty-z-Krakowa)

Cypr na jesień – Pafos

Cypr to grecko-turecka wyspa położona na Morzu Śródziemnym, wyróżniająca się wieloma zabytkami, pięknymi plażami i doskonałą pogodą. Choć zimą (która trwa tu od stycznia do lutego) nie ma co liczyć na kąpiele morskie, warto odpocząć w słońcu, pospacerować po plaży, zwiedzić piękne miasta, w tym Pafos, a w nim Grobowce Królewskie. Cypr słynie także z dobrego jedzenia i bogatego wyboru smacznych napojów. 

Zwiedzanie Londynu

Choć Londyn kojarzy się z chłodem i deszczem,  jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast świata. POza tym zimą jest tam nieco cieplej niż w Polsce. Wyjeżdżając w okresie jesienno-zimowym (wykluczając niestety Boże Narodzenie),można również sporo zaoszczędzić, zwłaszcza na lotach i hotelach. Praktyczna wskazówka – zwiedzanie tego miasta najlepiej rozpocząć od zakupu karty na metro, ponieważ chodzenie pieszo jest właściwie niemożliwe ze względów logistycznych. Zabytki znajdują się w dzielnicach oddalonych od siebie o kilka lub kilkanaście kilometrów. Metro umożliwia sprawne poruszanie się po całym mieście.

Hiszpania – ciepło i słońce nawet w środku zimy

Ciekawą propozycją jest też wylot do jednego z miast w Hiszpanii, gdzie pogoda dopisuje nawet w miesiącach zimowych. Szczególnie godne polecenia są Walencja, Malaga i Alicante, ponieważ  to właśnie tam jest ciepło i słonecznie (w przeciwieństwie do miast północnych). W Hiszpanii jest doskonały klimat, dlatego to właśnie do tego kraju przeprowadza się wielu obcokrajowców. W Walencji można zwiedzić piękną katedrę, a w Maladze słynny zamek Gibralfaro, wzniesiony w pierwszej połowie XIV wieku. W październiku i listopadzie zwykle możliwe są nawet kąpiele w morzu i opalanie się na plaży, chociaż zależy to od warunków atmosferycznych.

Dodano: 2022-11-17 16:02:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz