W poszukiwaniu zdrowia i spokoju - samochodowa wycieczka do naszych sąsiadów

  • Niechorze
  • Blog
  • W poszukiwaniu zdrowia i spokoju - samochodowa wycieczka do naszych sąsiadów

Jeżeli kochasz podróże i chciałbyś zadbać o swoje zdrowie, możesz odwiedzić wspaniałe miejscowości uzdrowiskowe u naszych sąsiadów. Słowacja, Czechy i Niemcy posiadają wiele wspaniałych miasteczek z wodami termalnymi, które doskonale wpływają na zdrowie. Dodatkowo są to bardzo urokliwe miasteczka, możesz w nich odpocząć i zapomnieć o codziennych problemach, jest to doskonały sposób na wypoczynek. 

Słowacja i jej naturalne bogactwo 

Słowacja posiada bardzo wiele naturalnych źródeł wody termalnej, która wykorzystywana jest w leczeniu najróżniejszych schorzeń. Jednym z najstarszych na Słowacji jest uzdrowisko Lucky. Położone jest na pograniczu Liptowa i Oravy. Historia uzdrowiska sięga aż do roku 1761. Co ciekawe uzdrowisko to specjalizuje się w leczeniu chorób kobiecych głównie ginekologicznych. Tutejsze wody doskonale pomagają również przy leczeniu osteoporozy. Woda w tym uzdrowisku posiada bardzo dużą zawartość wapnia. Innymi polecanym uzdrowiskiem są Sklene Teplice, które są pięknie położone i występuje tu nawet jeziorko z wodą termalną. Kolejnym przepięknym uzdrowiskiem są Rajecke Teplice. Znajduje się tu wiele przepięknych obiektów oferujących zabiegi lecznicze.

Czeskie Skarby 

Jednym z najpopularniejszych uzdrowisk są Karlowe Wary, Jest to przepiękna miejscowość położona na zachodzie Czech. Odkryte tu wody termalne znane są ze swoich leczniczych właściwości już od kilku wieków. Już w roku 1520 czeski lekarz Vaclav Payer wydał książkę opisujące ich działanie. Wizyta w Karlowych Warach to bardzo dobry pomysł dla osób zmagających się z otyłością lub mających problem z układem trawienia. Znajduje się tu aż 79 gorących źródeł. Z zabiegów leczniczych można skorzystać w lokalnych domach zdrojowych oraz innych obiektach. Podczas pobytu w Karlowych warach można również wziąć udział w słynnym festiwalu filmowym odbywającym się tutaj na początku lipca.

Zregeneruj się w Niemczech 

Jednym z najładniejszych i najstarszych uzdrowisk w Niemczech, jest to w Bad Elster. Znajduje się między Saksonią, Bawarią i republiką Czeską. Można tu udać się na kąpiele błotne i solankowe. Znajdziesz tutaj wiele parków i ogrodów, spacer po nich to prawdziwa przyjemność. Podczas zwiedzania miasteczka warto odwiedzić zabytki takie jak, chociażby Teatr imienia Króla Alberta. Miejsce to jest szczególnie piękne wiosną i latem, kiedy wszystkie kwiaty kwitną, a miejscowość staje się niezwykle kolorowa. Warto odwiedzić również inne miejscowości uzdrowiskowe jak, chociażby Bad Homburg czy Bad Kissingen.

Wycieczka samochodem za granicę - co musisz wiedzieć

By podróżować bezpiecznie i nie być zaskoczonym mandatem, koniecznie poznaj zasady obowiązujące w danym kraju. 

Podróżując do Niemiec, Czech i Słowacji wystarczy dowód osobisty, ważny co najmniej 6 miesięcy. . Ale uwaga - także dzieci muszą obowiązkowo go posiadać. Dodatkowo, w samochodzie powinna się znaleźć apteczka, gaśnica i trójkąt ostrzegawczy, a dla Czech i Słowacji dodatkowo kamizelki odblaskowe (tyle, ile osób podróżuje samochodem, muszą znajdować się w kabinie samochodu, nie w bagażniku),koło zapasowe wraz z narzędziami do jego wymiany (klucze, lewarek).

Duża część dróg jest płatna. Konieczne jest posiadanie zakupionej wcześniej winiety, którą zakupisz na onlinewinieta.pl.

Jak widzisz miejsc, w których możesz zregenerować siły i odpocząć w Europie jest naprawdę dużo, także wsiadaj do auta i ruszaj w nową ciekawą podróż.

Dodano: 2022-07-04 10:47:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz