Wakacje w dobie koronawirusa – polskie morze, czy zagraniczne kurorty?

Wakacje w dobie koronawirusa – polskie morze, czy zagraniczne kurorty?

Pandemia trwa w najlepsze i pomimo wcześniejszych zapowiedzi wielu krajów o tym, że wirus został pokonany, wszystko wskazuje na to, że czeka nas druga fala zachorowań. Z tego tekstu dowiesz się, o czym warto pamiętać przed wyjazdem na wakacje w dobie szalejącego koronawirusa. 

Wykup ubezpieczenie turystyczne

Polisa turystyczna to ubezpieczenie, które pomaga w problemach, które mogą pojawić się podczas wyjazdu. Głównym zadaniem polisy jest zniwelowanie finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń takich jak wypadki lub problemy zdrowotne. Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu nie musisz martwić się o pieniądze, w sytuacji, gdy np. jesteś zmuszony skorzystać z zagranicznej opieki medycznej. Podobnie jest z odszkodowaniami dla ofiar wypadku, którego jesteś sprawcą. 

Przeczytaj OWU

Ze względu na obecną sytuację niektórzy ubezpieczyciele wprowadzili zmiany do zasad funkcjonowania ich produktów. Dotyczy to przede wszystkim zakresu odpowiedzialność w przypadku zakażenia koronawirusem. Przed podpisaniem umowy pamiętaj, by przeczytać OWU (Ogólne Warunki Umowy) i zapoznać się z gwarantowanym zakresem ochrony oraz wyłączeniami od odpowiedzialności. Jeśli w zapisach znajdziesz informacje o tym, że polisa nie działa przy zachorowaniu, to znak, że powinieneś znaleźć inne ubezpieczenie.

Przestrzegaj norm sanitarnych

Żadne ubezpieczenie oraz inny produkt nie pomogą Ci, jeśli nie będziesz przestrzegać norm sanitarnych. Specjaliści od epidemiologii nie bez powodu ustalili pewne zasady i musisz o tym pamiętać. Noś maseczkę ochroną tam, gdzie jest to wymagane oraz unikaj zatłoczonych miejsc. W ten sposób ograniczysz ryzyko zakażenia koronawirusem.  W przypadku zagranicznego wyjazdu sprawdź też, jak wygląda kwestia przymusowej kwarantanny w kraju, do którego się wybierasz. 

Wybierz wakacje nad polskim morzem i zminimalizuj ryzyko

Zagraniczne wakacje mogą wydawać się atrakcyjne, ale w obecnej sytuacji stanowią zbyt duże ryzyko. Sytuacja zmienia się dynamicznie i nigdy nie wiadomo, co wydarzy się jutro. Dużo lepszym pomysłem jest wyjazd nad polskie morze do Niechorza. W samej miejscowości, jak i w jej okolicach znajdziesz wiele atrakcji dla całej rodziny. Najważniejsze to Oceanarium w Niechorzu, Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie i Papugarnia w Pobierowie. Na aktywnych czekają też spływy kajakowe Regą i wiele szlaków spacerowych. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od wieku i usposobienia. Poznaj wszystkie atrakcje w Niechorzu i okolicach.  

Nie przepłacaj

Ubezpieczenie turystyczne najlepiej jest kupować w Internecie. Z jednej strony chodzi o bezpieczeństwo i brak konieczności fizycznego kontaktu z konsultantem, a z drugiej o atrakcyjne ceny. Większość ubezpieczycieli oferuje rabaty dla klientów online. Jeśli szukasz idealnej polisy, skorzystaj z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów, który na podstawie Twoich danych wygeneruje listę najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Sprawdź, na stronie: https://wakacyjnapolisa.pl/  

Dodano: 2020-09-22 20:48:00

Komentarze (1)
Anonim
29.04.2021 13:18

W Grecji chyba więcej polaków niż nad polskim morzem

Dodaj komentarz