Weekend nad morzem ---aktualnyrok--- w Niechorzu

Każdy kto szuka jakiejś ciekawej destynacji na króciutki odpoczynek w Polsce, niech poważnie zastanowi się nad weekendem nad morzem w Niechorzu. Rozpoznawalny w 2016r. w pierwszej kolejności dzięki majestatycznej latarni morskiej kurort, nie stanowi tylko i wyłącznie bałtyckiego letniska. Niektóre zakątki mają równie sporo do zaoferowania w upalne lato, co w czasie mroźnej zimy. Choćby wspomniana latarnia - podziwianie widoków ze szczytu wieży to niezła zabawa w każdych warunkach, a kto wie czy zimowe pejzaże nie są nawet ładniejsze.

Albo kojarzona niemal tylko z upałami plaża. Spacerowanie bądź bieganie wzdłuż morskiego brzegu, gdzie powietrze wyczuwalnie różni się od tego w wielkich miastach, to zawsze dobry pomysł na wykorzystanie weekendu nad morzem. Niezależnie od aury w Niechorzu. Ciekawą ekspozycję posiada Muzeum Rybołówstwa Morskiego, uroczo prezentuje się pomnik słynnej foki Depki, wspaniałym zabytkiem jest wiatrak w nieodległym Lędzinie, dzikością natury zachwyca rezerwat przyrody nad jeziorem Liwia Łuża… A to dopiero początek atrakcji.

Tym bardziej, że nikt nie każe spędzać całego weekendu nad morzem w Niechorzu, a pobliskie miejscowości w pasie Wybrzeża Rewalskiego również mają się czym pochwalić. Pogorzelica to nie tylko chroniony sosnowy bór bażynowy, ale też kluczowy przystanek na trasie Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, obejmującej 14 stacji. Oczywiście tamtejszy dworzec, jak wiele innych w okolicy, to pieczołowicie zrewitalizowany zabytek. W Rewalu można natknąć się na związane z lokalnymi legendami wieloryby (oraz zabawić nieco w Parku Wieloryba), wkroczyć do królestwa bajek albo dać się ponieść romantycznemu nastrojowi panującemu na przeuroczej Alei Róż i Zakochanych. Z kolei Trzęsacz słynie z malowniczych ruin kościołka - niemal wiszących nad krawędzią klifu - oraz doskonałych warunków dla fruwania na paralotniach.

À propos sportu, to weekend nad morzem w Niechorzu w 2016r. daje wiele okazji, by spędzić aktywnie i w duchu przyjacielskiej rywalizacji. Tutejszy kompleks wyróżnia się niezwykle szerokim wachlarzem dyscyplin i konkurencji. Od gier zespołowych na nowoczesnych boiskach, przez elegancki tenis (korty z nawierzchnią typu Wimbledon 20), aż do freestyle’owych ewolucji po rampach i przeszkodach skateparku. W razie aury niesprzyjającej wysiłkowi na świeżym powietrzu, można skorzystać z zadaszonej hali z siłownią. Miłe połączenie towarzyskiej zabawy ze sportową nutą oferuje rozgrywka na kręgielni (obiekt znajduje się dosłownie o rzut kulą od miasteczka, już na terenie Pogorzelicy).

Czy ktoś jeszcze może mieć jakiekolwiek wątpliwości, czy wyjazd nad morze do Niechorza na weekend w ogóle się opłaca? Co najwyżej wyjątkowo wymagający i wybredni, a i ci w nielicznych przypadkach. Gdyż fascynujących opcji wykorzystania wolnego czasu jest prawdziwe zatrzęsienie.


REKLAMA: Tym którzy wybierają jednak góry polecamy weekend w górach w pensjonacie*** Karkonoski SPA.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz