Wosk w ruch!

“Wosk to najlepszy wynalazek ludzkości” - powiedział każdy fan sportów związanych ze ślizganiem się po czymkolwiek. O ile na myśl przychodzą nam od razu deskorolki, to teraz mamy zimę - deski dalej będą rządzić, ale na stokach!

Smarowanie desek i nart jest rytuałem każdego, kto ma w planach zimowe szaleństwa. Dla jednych to męcząca, żmudna robota, którą robią z wielką niechęcią. Dla innych - piękny akt, przygotowania siebie i sprzętu do zdobywania kolejnych stoków. Jak rapował znany polski raper: “Wszystko jest stanem umysłu”.

Z drugiej strony nie znajdziemy sportów, w których przygotowanie nie jest potrzebne. “Skejterzy” dokręcają kółka i smarują murki, łyżwiarze ostrzą płozę, rolkarze dokręcają szyny, snowboardziści woskują deskę. Nawet biegacze rozciągają się i robią rozgrzewki - przygotowania mamy obecne wszędzie. Więc może lepiej traktować je jak coś pozytywnego? W końcu od nich nie uciekniemy!

Przyjemne czy nie, spędzanie czasu nad takimi trywialnymi czasem zajęciami pozwala nam potem korzystać z dobrodziejstw stoków i innych miejsc - przykładowo w Karpaczu na stokach. Wynajęcie pokoju i wyjazd na 2 dni poszaleć na Kopie - to jest dopiero wypoczynek!


Dodano: 2014-12-04
Komentarze (0)
Dodaj komentarz