Niechorze

Niechorze to niewielka miejscowość nadmorska należąca do przepięknego regionu Wybrzeża Rewalskiego, położona dokładnie pomiędzy brzegami Bałtyku, a naturalnym jeziorem Liwia Łuża.

Miejscowość jest typowym kurortem wypoczynkowym, w którym jest spory wybór ośrodków wczasowych, pensjonatów, domów gościnnych, campingów oraz pól namiotowych.

Nadmorskie wybrzeże wzdłuż Niechorza to przede wszystkim piaszczysta plaża, ze 100-metrowym, strzeżonym kąpieliskiem, ale także wysoki klif, na którym dumnie stoi zabytkowa latarnia morska.

Nie sposób się tu nudzić. W wolnym czasie, oprócz wdrapania się po schodach latarni, odwiedzić można też bazę rybacką, motylarnię, Muzeum Rybołówstwa, czy wsiąść do zatrzymującej się w miejscowości, odnowionej Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej. Można też zobaczyć pomnik Foki Depki, niegdyś przypływającej bardzo chętnie do wybrzeży Niechorza lub poobserwować zachody słońca z mola. W Niechorzu jest także kilka miejsc, w których można wytańczyć się do białego rana. Dla lubiących aktywny wypoczynek natomiast, czekają 3 szlaki turystyczne, które pokonać można pieszo lub rowerem.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz