Pobierowo

Pobierowo to nadbałtycka miejscowość wypoczynkowa, należąca do przepięknych terenów Wybrzeża Rewalskiego i zarazem największa ze wszystkich jego osad. Bazy noclegowa i gastronomiczna są tu bardzo dobrze rozwinięte i obejmują pensjonaty, apartamentowce, ośrodki wypoczynkowe, domy gościnne, hotele, SPA, domki letniskowe i campingi, a także restauracje, puby, lodziarnie, kawiarnie, budki z jedzeniem itp. - jest więc w czym wybierać.

Pobierowo to jednak nie tylko typowo nadmorski krajobraz. Morski horyzont, sąsiaduje tu z piaszczystymi plażami (z 400 metrowym kąpieliskiem, wielokrotnie wyróżnianym Błękitną Flagą, świadczącą o czystości wód), wydmami, klifami, pachnącymi lasami sosnowymi, łąkami, torfowiskami i ukwieconymi, zadbanymi ulicami miasteczka.

W okresie letnim przyjeżdża tutaj kilkanaście tysięcy wczasowiczów, a miejscowość tętni życiem. Odbywa się tu bowiem masa imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych. Główną ulicą Pobierowa jest ulica Grunwaldzka, ciągnąca się aż na 4 kilometry do Pustkowa. I to właśnie ona stanowi prawdziwe wakacyjne centrum miasteczka. Przez Pobierowo przebiegają też dwa szlaki turystyczne i dwa rowerowe, idealnie sprawdzające się dla lubiących aktywny wypoczynek i poznawanie malowniczej okolicy w ruchu.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz