ul. Kamieńska , +48 505 668 321
Zły Czarnoksiężnik z Północy chce zabrać nam wakacje. Chce sprowadzić na gminę Rewal złą pogodę! Nie pozwólmy mu na to! Razem! W Magicznym Labiryncie wcielisz się w Dobrego Maga, który uratuje tego...
https://baltyk.com ul. Saperska 21, 72-344 +48 913 862 820
Atrakcje
i okolic
Przedstawiamy Państwu listę najciekawszych atrakcji turystycznych z miejscowości i jej najbliższej okolicy. To zestawienie wielu miejsc, atrakcji, rozrywek, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Przy każdej atrakcji znajduje się szacowana odległość od obiektu Bałtyk Resort, krótki opis oraz dane kontaktowe. Zapraszamy do poznawania uroków REWALA.
* podane wartości są wartością przybliżoną
ul. Kamieńska , +48 505 668 321
Zły Czarnoksiężnik z Północy chce zabrać nam wakacje. Chce sprowadzić na gminę Rewal złą pogodę! Nie pozwólmy mu na to! Razem! W Magicznym Labiryncie wcielisz się w Dobrego Maga, który uratuje tego...
ul. Dworcowa 21 , +48 536 080 301
Imponująca prywatna kolekcja, udostępniona szerszej publiczności na piętrze dworca wąskotorówki. Po dwóch dużych, pełnych detali makietach śmigają modele najróżniejszych pociągów z całego świata - tak zabytkowych, jak i współczesnych. Wystawa Miniatur Kolejowych posiada także całkiem bogaty kącik zabaw oraz obszerną literaturę kolejarsko-modelarską.
Gmina Rewal oferuje niesamowitą oraz ciekawą atrakcję, która jest jednocześnie uzupełnieniem oferty przewozowej. Jest to ciuchcia stylizowana na "Retro", uroczy pojazd z dwoma wagonami, k...
Ten szlak rowerowy ma kolor czerwony i ciągnie się na 8,9 km, przecinając Trzęsacz, Dreżewo i Pustkowo. Trasa rozpoczyna się przy skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Pałacowej w Trzęsaczu i mija m.in. neogotycki kościół, zespół pałacowo-folwarczny, dworzec Wąskotorówki, Kanał Lądkowski, dwór w Dreżewie, zabytkowe wiązy szypułkowe i ruiny w Trzęsaczu (ostatni punkt trasy).
Okolice Trzęsacza są bardzo lubiane przez paralotniarzy, których często zobaczyć można, stojąc na platformie widokowej lub leżąc na plaży. Będąc na urlopie w tym rejonie można więc skorzystać z tej nietypowej atrakcji i wzbić się w powietrze paralotnią, wraz z instruktorem, na wysokość od 50 do nawet 150 metrów nad ziemią, podziwiając piękne widoki z lotu ptaka.
To wyjątkowy, znany w całej Polsce, a nawet Europie zabytek, o niezwykłej historii. Pierwotnie bowiem, kościół znajdował się 2 km od morza. Przez wieki, morskie fale wymywały brzegi, aż w końcu, w roku 1900, świątynia zaczęła się osuwać w dół stromego klifu. Z okazałej budowli zostały jedynie ruiny, dziś już dobrze zabezpieczone, by uchronić je przed erozją. Trzęsacz atrakcje.
W Trzęsaczu, tuż przy ruinach gotyckiego kościoła, nad plażą, mieści się wysoka na 20 m n.p.m., konstrukcja ze stali i żelbetu. To platforma widokowa, z której rozciągają się piękne widoki na morze, odległy horyzont i szybujących na niebie paralotniarzy. Można z niej zejść schodami, bezpośrednio na plażę. Po zmroku, konstrukcję ozdabia wielokolorowa iluminacja.
ul. Klifowa 3b , +48 504 074 780
W Trzęsaczu mieści się wyjątkowe muzeum, nad którego nową odsłoną pracowali najlepsi europejscy specjaliści. To multimedialna, nowoczesna ekspozycja, wykorzystująca prezentacje, dźwięk oraz grę świateł i obrazów. W interesujący sposób można tu poznać historię i legendy dotyczące ruin kościoła na skarpie, znaczenie 15. południka i wiele innych ciekawych historii.
ul. Kamieńska 9 , +48 507 190 167
Przygoda, zabawa, wiedza, przyroda- trafia do Ciebie którekolwiek z tych haseł? Jeśli tak to myślisz podobnie jak my!Stworzyliśmy wspólnie przedsięwzięcie "drzwi do przygody", czyli seria...
ul. Kamieńska , +48 506 650 195
To świetny sposób na rodzinne spędzenie czasu podczas urlopu, który spodoba się i dzieciom i dorosłym. Tor w Trzęsaczu to pierwszy w Polsce, profesjonalny Minigolf filcowy. Mogą być tu nawet rozgrywane międzynarodowej rangi zawody. Tor mieści się przy ścieżce pieszo-rowerowej, łączącej Pustkowo i Trzęsacz. To fantastyczna zabawa i zdrowa aktywność w jednym.
ul. Kamieńska 9
To najstarszy dwór w Trzęsaczu i okolicy, pochodzący z początku XVII w. Pałac, na przestrzeni wieków był jednak kilkukrotnie przebudowywany i remontowany, a w I połowie XVIII wieku został całkowicie odbudowany na kamiennych fundamentach. Teren wokół pałacu zajmuje piękny, wiekowy ogród. Obecnie, pałac i folwark zostały zamienione w zespół wypoczynkowo-rekreacyjny.
ul. Kamieńska , +48 723 124 335
Bezpieczna jazda quadem jest możliwa i to w Trzęsaczu, gdzie mieści się specjalnie przygotowany i profesjonalnie zabezpieczony tor do jazdy, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przed przejażdżką, każdy musi ubrać kask i odbyć szkolenie z bezpiecznej jazdy. Każdy pojazd natomiast jest odpowiednio przygotowywany. To fantastyczna, wakacyjna atrakcja dla całej rodziny.
ul. Pałacowa 3 , +48 913 862 451
Podczas gdy fale niszczyły znajdujący się na klifie, kościół p.w. Św. Mikołaja, 26.08.1874 r. wszczęto budowę nowej świątyni. Wzniesiono ją w 6 lat i przeniesiono doń większość wyposażenia z zamkniętego kościoła na klifie, m.in. kazalnicę, dzwony, obrazy i cenny, barokowy ołtarz. Podczas II wojny Światowej kościół zniszczono i wymagał on renowacji i odbudowy.
ul. Leśna
Ten urokliwy, zadbany park znajduje się przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei, nad samym brzegiem morza. Rosną tu starannie przystrzyżone krzewy, kolorowe rabatki kwiatowe i wiele drzew. Nie zabrakło nawet placu zabaw dla dzieci. W parku jest też nietypowa atrakcja, bowiem w pewnym miejscu kostkę brukową ułożono na obraz układu słonecznego, podświetlanego po zmroku,
Szlak ten oznaczony jest kolorem czarnym i liczy sobie 3,3 km długości, ciągnąc się przez Pobierowo do Pustkowa. Początek trasy ma swoje miejsce w Pobierowie na dworcu PKS i prowadzi następnie wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, przez podjazd Wysoczyzny Rewalskiej, lasy i zabytkowe wiązy szypułkowe w Pustkowie. Trasa ma swój koniec w okolicach Bałtyckiego Krzyża Nadziei.
Bałtycki Krzyż Nadziei stoi od roku 2007, na deptaku w Pustkowie, 100 metrów od morza. To wierna kopia krzyża z Giewontu w Tatrach. Krzyż został postawiony w odpowiedzi na słowa Jana Pawła II, wypowiedziane podczas jego wizyty w Szczecinie w 1987 r. Krzyż mierzy 19 m i waży 4,5 tony. Zimą, pod konstrukcją ustawiana jest pięknie oświetlona szopka bożonarodzeniowa.
ul. Klifowa 8 , +48 535 042 058
To muzeum stworzone na wzór najsłynniejszej wystawy woskowych postaci - Muzeum Madame Tussaud. W jednym miejscu, spotkać tu można jednocześnie Leonarda da Vinci, Roosvelta, Micka Jaggera, Jacka Sparrowa, Gandalfa, Shreka, Lady Gagę, Harrego Pottera czy inne znane postaci. Ponadto, podziwiać można także obrazy 3D, serwujące zwiedzającym imponującą dawkę iluzji.
Dreżewo to mała miejscowość, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1287r. Mieści się tu zabytkowy dwór wybudowany z inicjatywy kolejnego właściciela - radcy Schlutowa ze Szczecina, który w 1875 r. sprzedał wioskę Eduardowi von Bonin. Pałac przez wieki przechodził z rąk do rąk, aż w końcu stał się ruiną. Chodzą też legendy, że straszy tu duch hiszpanki Girony.
ul. Polna , +48 570 781 364
Motylarnia pod Latarnią Morską Niechorze to miejsce swobodnie latających motyli egzotycznych dostępnych na wyciągnięcie ręki! W Niechorskiej Motylarni spotkać można około 40 gatunków motyli pochodzących z Azji, Ameryki Południowej czy Afryki. U nas deszcz na głowę nie pada, a tropikalna aura gwarantowana, więc ubierz się lekko i kolorowo, a być może motyl przysiądzie właśnie na Twoim ramieniu.
ul. Polna , +48 570 781 364
To wyjątkowa atrakcja dla małych i dużych. Na wyciągnięcie ręki są tu dziesiątki gatunków kolorowych, egzotycznych motyli z różnych zakątków świata. Można tu dowiedzieć się i poobserwować jak wykluwają się motyle, jak wznoszą się w powietrze, jakie są ich zwyczaje, co oznaczają wzory na ich skrzydłach, w jaki sposób widzą i czym jest pyłek na ich skrzydełkach.
ul. Polna 30 , +48 913 863 543
Powstała w 1866 roku, 45-metrowa budowla latarni, góruje nad okolicą, stojąc dumnie na nadmorskim klifie. Na jej szczycie, na wysokości 37 metrów stworzono ogólnodostępny taras widokowy. Latarnia do dziś pełni swoją funkcję, a zasięg jej światła wynosi 20 Mm czyli ok. 37 km. Przy wejściu do niej rośnie kilkudziesięcioletni ogród, z potężnymi, 2 m żywopłotami.
W Lędzinie, 2 km od Niechorza, stoi niezwykły zabytek - holenderski wiatrak z 1723 roku. Jeszcze do lat 60. działał sprawnie, potem niestety popadł w ruinę. Odrestaurowano go jednak i pozostawiono oryginalne koła zębate i mechanizmy, biegnące od podstawy, aż do kopuły wiatraka. Dziś znajdują się tam też pokoje, a tuż obok kawiarnia i domki w stylu starej wsi.
Ten szlak rowerowy oznaczony jest kolorem niebieskim i mierzy około 2 kilometry długości, prowadząc po uliczkach Niechorza. Trasa rozpoczyna się przy stacji Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej i mija po drodze pamiątkowy głaz narzutowy, zejście na plażę, zabytkową zagrodzę chłopską z XVIII-XIX wieku i Latarnię Morską. Szlak kończy się dojazdem do ulicy Klifowej.
Specjalnie dla najmłodszych Gości obiektu Bałtyk Resort przygotowaliśmy zestaw kolorowanek z najciekawszymi atrakcjami regionu, które po wydrukowaniu skutecznie umilą czas Państwa dzieciom, nawet podczas niepogody.
Oto panorama sferyczna z lotu ptaka, z widokiem na obiekt Bałtyk Resort. Dzięki niej mogą Państwo podejrzeć najbliższą okolicę dookoła obiektu, zorientować się w jego położeniu i poznać najbliższe punkty orientacyjne, które okazać się mogą pomocne przy dojeździe.