Park Miniatur Latarni Morskich: odkryj świat latarni w skali 1:10

Zapraszamy na niezapomnianą podróż po polskim wybrzeżu w Parku Miniatur Latarni Morskich

W Niechorzu, tuż przy piaszczystej plaży, znajduje się Park Miniatur Latarni Morskich. To wyjątkowe miejsce to atrakcja turystyczno-edukacyjna euroregionu oraz centrum latarnictwa polskiego. W skali 1:10 możesz zobaczyć wszystkie latarnie z polskiego wybrzeża.

Odkryj historię polskich latarni morskich

Podczas wizyty w parku masz możliwość zapoznania się z historią polskich latarni morskich. Oprowadzający przewodnicy opowiedzą Ci o walorach historycznych każdej z miniatur. Dzięki temu poznasz nie tylko piękno architektoniczne, ale także interesujące fakty z przeszłości obiektów. Przewodnicy czekają na Gości już przy wejściu i oprowadzają w trzech językach: polsku, niemiecku i angielsku.

Zwiedzaj wśród zieleni i naturalnego otoczenia

Wszystkie modele wykonane są najnowszymi technologiami, z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne. Dzięki temu miniatury można wystawiać w parkowym otoczeniu, co dodaje uroku tym pięknym zabytkom polskiego wybrzeża. Całe wybrzeże można zwiedzić w 45 minut, a zieleń i filigranowe szczegóły dodają uroku każdej z miniatur.

Sklep z pamiątkami oraz kawiarenka

Oprócz zwiedzania miniatur zachęcamy do odwiedzenia sklepiku z upominkami oraz kawiarenki. W sklepiku znajdziesz pamiątki z Czech, Danii i Niemiec, a także związane z latarniami. Możesz tam kupić wiele unikatowych produktów, takich jak teatrzyki, magnesy na lodówkę, breloczki, pozytywki i wiele innych. Dla pań przygotowaliśmy duży wybór wyrobów lnianych, takich jak poszewki na poduszki, pojemniczki na chusteczki, na chleb, obrusiki czy serwetki oraz duży wybór w ozdobach ze srebra. Natomiast w kawiarence serwujemy pucharki lodowe, gofry, znakomite ciasta, pyszna aromatyczną kawę oraz gorącą czekoladę. Dla najmłodszych mamy sorbety, które świetnie orzeźwią w upalne dni. Delektując się deserami można usiąść na świeżym powietrzu i podziwiać piękne miniatury.

Dostępny parking oraz toalety

Do Państwa dyspozycji jest bezpłatny parking oraz duży parking na autokary, który mieści się na terenie Parku. Na terenie Parku znajdują się również toalety.

Noclegi w Niechorzu

Jeśli planujesz dłuższy pobyt w Niechorzu i chcesz poznać więcej atrakcji turystycznych, koniecznie zarezerwuj noclegi w Niechorzu. Na stronie Niechorze noclegi znajdziesz szeroki wybór miejsc noclegowych, w tym domki letniskowe. Niechorze to urokliwe miejsce, w którym znajdziesz wiele ciekawych atrakcji, jak choćby Park Miniatur Latarni Morskich. Więcej informacji na temat atrakcji turystycznych w Niechorzu znajdziesz na stronie Niechorze - atrakcje.

Ceny biletów i zniżki

Ceny biletów do Parku Miniatur wynoszą:

  • osoby dorosłe: 35 zł
  • Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 31 zł
  • młodzież od lat 14-18: 29 zł
  • dzieci do lat 14: 27 zł
  • bilet rodzinny (dwie osoby dorosłe + dzieci): 100 zł

Grupy powyżej 15 osób mają 10% zniżki, a jeden opiekun na grupę ma wstęp wolny. Osoby poniżej jednego metra wzrostu mają wstęp wolny. Ceny biletów dla grup liczących powyżej 15 osób z 10% zniżką to:

  • osoby dorosłe: 31,50 zł
  • Seniorzy, studenci i niepełnosprawni: 27,90 zł
  • młodzież od lat 14-18: 26,10 zł
  • dzieci do lat 14: 24,30 zł

Bilet do Parku Miniatur jest całodniowy, a w cenie biletu znajdują się parking, toalety, przewodnik oraz możliwość fotografowania i filmowania miniatur. Jubilaci w dniu swoich urodzin wchodzą za darmo, po okazaniu dokumentu tożsamości.


Zapraszamy do Niechorza

Park Miniatur Latarni Morskich to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, która pozwoli na poznanie polskiego wybrzeża w skali 1:10. Niezwykłe modele latarni morskich zachwycają nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy mogą na własne oczy zobaczyć dokładne kopie tych zabytkowych budowli. W Parku Miniatur Latarni Morskich można także kupić wiele pięknych pamiątek, takich jak magnesy, pozytywki, breloczki czy składanki ze zdjęciami miniatur.

Jeśli planujesz wakacje w Niechorzu, dostępne są różne rodzaje noclegów, w tym domki letniskowe. Niechorze to urokliwe miejsce, które oferuje wiele atrakcji turystycznych. Oprócz Parku Miniatur Latarni Morskich, warto zobaczyć m.in. latarnię morską, Muzeum Motyli czy Park Dinozaurów. Więcej informacji o atrakcjach turystycznych w Niechorzu znajdziesz na stronie Niechorze - atrakcje

Park Miniatur Latarni Morskich czynny jest codziennie w godzinach od 10:00 do 17:00. Bilet do Parku Miniatur jest całodniowy, więc można zwiedzać Park przez cały dzień. Na terenie Parku znajduje się kawiarenka, w której można napić się kawy lub herbaty, a także sklep z pamiątkami. Przy wejściu czekają wykwalifikowani przewodnicy, którzy oprowadzą po Parku i opowiedzą o historii każdej latarni morskiej.

Zapraszamy do Niechorza i do odwiedzenia Parku Miniatur Latarni Morskich!

Dodano: 2023-04-21 13:39:00

Komentarze (3)
Anonim
21.04.2023 13:55

Warto odwiedzić z wnukami, świetna lekcja historii i architektury.

Anonim
21.04.2023 14:30

Uwielbiamy Park Miniatur Latarni Morskich! Dzieciaki są zachwycone, a kawiarenka to idealne miejsce na przerwę. Gorąco polecam!

Anonim
29.04.2023 15:55

Byłam tam z rodziną i szczerze mówiąc, spodziewałam się nudów, ale to miejsce jest naprawdę fajne.

Dodaj komentarz