Szlakiem latarni polskiego wybrzeża

Świnoujście

Najwyższa latarnia morska w Polsce, wzniesiona na prawym brzegu Świny na początku drugiej połowy XIX stulecia. Wznosi się na niespełna 65 metrów i dumnie góruje nad całym Świnoujściem. Aby wejść na szczyt i móc podziwiać fantastyczne panoramy na piękną okolicę, najpierw trzeba pokonać 308 stopni krętych schodów. Nagroda w postaci cudownych widoków zdecydowania warta jest podjętego wysiłku.

W sąsiedztwie latarni morskiej Świnoujście znajduje się dawny domek latarnika. Aktualnie funkcjonuje w nim Muzeum Latarnictwa i Rybołówstwa Morskiego, z wieloma intrygującymi eksponatami. Jak choćby 70-kilogramowym kombinezonem nurkowym sprzed ponad 100 lat.

Dodano: 2018-02-06 14:56:00

Komentarze (1)
Anonim
7.02.2018 09:48

A ja do tego zacnego grona dorzuciłbym jeszcze latarnię w Sopocie. Nawet jeśli powstała bardziej jako ciekawostka dla kuracjuszy w uzdrowisku niż pełnoprawny punkt nawigacyjny. Jeśli dobrze kojarzę, to emitowane światło jest po prostu zbyt słabe, żeby charakterystyczna wieża stała się pełnoprawną latarnią morską. Ale pod względem estetyki, architektury, wrażeń wizualnych - latarnia morska Sopot nie ma sobie równych.

Dodaj komentarz